Відбудова на звільненій частині Херсонської області наразі залежить від того, наскільки далеко населений пункт знаходиться від лінії фронту. При цьому є вже майже повністю відбудоване село. Але є і такі, де немає жодної вцілілої будівлі.
«Гривна» розповідала про село Бобровий Кут Бериславського району, де відновили всі пошкоджені будинки. Це не стосується повністю зруйнованих – їхню долю вирішуватимуть окремо. Проте вже зараз у цьому селі живе більше людей, ніж було до великої війни.
Але в тій же Калинівській громаді, до якої належить Бобровий Кут, є, наприклад, село Сухий Ставок. Сьогодні тут пустка – окупанти зруйнували всі будинки в селі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ні села, ні станції більше немає: вщент знищені росіянами населені пункти Херсонщини (фото, відео)
Таких повністю зруйнованих сіл, як Сухий Ставок, наразі на правобережній Херсонщині нараховується 9. Чи будуть їх відновлювати в майбутньому, коли дозволить безпекова ситуація, розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю IPC-Південь.
Він нагадав, що власники повністю зруйнованих осель можуть отримати сертифікати на купівлю житла за програмою «єВідновлення» в будь-якому населеному пункті Херсонщини. І на сьогодні 295 таких житлових сертифікатів для жителів області вже сформовано.
При цьому, каже Прокудін, відвідуючи громади, він бачить, що люди хочуть купувати житло саме там, де вони й жили.
«Щодо відбудови цих населених пунктів – доцільно чи недоцільно – це повинні визначити самі жителі. Не можна їм сказати, що їхнього населеного пункту не буде. У той же час ми розуміємо, скільки грошей буде витрачено на інфраструктуру, тому що там вщент зруйновані не лише будинки, а й дороги, електромережі, мережі водопостачання і таке інше.
Тому якщо ми будемо бачити ті населені пункти, де проживало, умовно кажучи, всього 50 осіб, і вони візьмуть сертифікати й переїдуть до інших населених пунктів, які поруч, щоб бути у своїй громаді, то, звичайно, такі населені пункти не будуть відбудовуватись», - розповів очільник Херсонщини.
При цьому є села, де попри тотальну руйнацію та обстріли, продовжують жити кілька людей – як, наприклад, село Республіканець. Але, за словами Прокудіна, критичну інфраструктуру для однієї родини в зруйнованому селі відновлювати не будуть.
«Звичайно, що критичну інфраструктуру для однієї родини відновлювати не будуть. У той же час, якщо в людей є бажання продовжувати там жити, то вони будуть там жити. До повномасштабної війни також були населені пункти, де проживало всього по 10-20 людей, - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відродження Олександрівки: скільки людей повернулося і що змінилося в селі
На головній світлині: зруйноване село Сухий Ставок Бериславського району. Фото: Юрій Тинний/«Суспільне Дніпро»
Тэги: