Відродження Олександрівки: скільки людей повернулося і що змінилося в селі

Відродження Олександрівки: скільки людей повернулося і що змінилося в селі

Автор: Марина Поліщук 18 Мар. 2024 17:10

Село Олександрівка Станіславської громади було практично повністю зруйноване російськими окупантами у 2022 році, адже перебувало на лінії фронту. Скільки людей сьогодні повернулися в село та як просуваються справи з відновленням тут життєво важливих комунікацій?

В якому стані село зустріло деокупацію, «Гривна» розповідала в грудні 2022 року. Тоді нашому співробітнику випала дорога через Олександрівку і він зняв його на відео – побачене шокувало до сліз. Ось яким було село тоді:

Сьогодні в Олександрівці проживають 478 людей – до великої війни населення складало понад 2,5 тисячі осіб. Нагадаємо, що із 921 житлового будинку в Олександрівці вціліло лише 15. Повністю зруйновані 188 будинків, серйозно пошкоджені 718.

Про відновлення комунікацій у селі на березі Дніпро-Бузького лиману розповіла днями пресслужба Херсонської районної військової адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По той бік Дніпро-Бузького лиману: окупанти посилили використання дронів з території Кінбурна

Світло й вода. Зокрема, наразі в Олександрівці відновили електропостачання у 250 приватних садибах, а також у приміщеннях старостату, комунального підприємства, 4 магазинах та фельдшерсько-акушерського пункту, який у селі відкрили в листопаді минулого року.

Тривають роботи по відновленню ліній ЛЕП-10 та 0,4 кВт: працівники АТ «Херсонобленерго» та місцеві бригади енергетиків встановлюють опори, монтують електродроти та відповідне обладнання. Перешкодою для робіт є постійні російські обстріли з окупованого лівобережжя.

Також у селі поновлено централізоване водопостачання.

Газ. Частина абонентів Олександрівки вже з газом. Зокрема, з-поміж 285 домогосподарств, в які повернулися люди, газопостачання відновлено до 189 садиб, у 96 домогосподарств – пічне опалення. Відновлення газопостачання в селі триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельна дамба поблизу Олександрівки: «Скільки там загинуло людей, невідомо й досі»

На головній світлині: в’їзд в село Олександрівка Станіславської громади, літо 2023 р. Фото: most.ks.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів