Граційні лані та благородні олені: чому вони важливі для відновлення екосистеми степів Одещини (фото)

Граційні лані та благородні олені: чому вони важливі для відновлення екосистеми степів Одещини (фото)

Автор: Ян Ярчук 22 Листопада 2024 16:45

Тарутинський степ в Одеській області продовжують заселяти дикими тваринами. Нещодавно сюди було привезено 20 ланей європейських та 5 оленів благородних.

Цих тварин транспортували з північних регіонів України та випустили в адаптаційний вольєр, щоб вони могли звикнути до нового середовища. Про це пише Rewilding Ukraine – громадська організація з охорони природи.

«Планується, що в кінці осені 2025 року лані будуть випущені в дику природу, де вони продовжать свою роль у відновленні екосистеми Тарутинського степу», – коментує фахівець Rewilding Ukraine Олексій Пудовкін.

Як зазначив Олег Дьяков, фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine, лань європейська – невибаглива тварина, яка пристосовується до різних ландшафтів, зокрема відкритих лісів, лісостепів і степів.

«Сподіваємося, що лань, яка харчується травою та листям, збагатить природний випас Тарутинського степу і стане частиною харчових ланцюгів. Крім того, ця граційна тварина є цікавим об’єктом для туристів», – прокоментував він.

Лані та олені відіграватимуть важливу роль у відновленні природної рівноваги степів, оскільки їхній природний випас сприятиме боротьбі з заростанням степу, запобігатиме утворенню пожеж, а також створюватиме умови для існування багатьох видів рослин і тварин в степу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині відновлюють популяцію хом’яків: у Тарутинський степ випустили нову групу гризунів (фото)

Нагадаємо, що у межах програми відновлення у Тарутинський степ вже випустили хом’яків і бабаків, які вже, до речі, сформували колонію.

Фото: Rewilding Ukraine

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів