Жителів потрощеної окупантами Бериславської громади закликають долучитися до збору історичних матеріалів

Жителів потрощеної окупантами Бериславської громади закликають долучитися до збору історичних матеріалів

Автор: Марина Поліщук 22 Листопада 2024 15:30

Населення Бериславської громади закликають поділитися архівами та інформацією, що має історичну цінність для майбутніх поколінь.

Берислав є найстарішим містом Херсонської області та водночас – одним із найбільш зруйнованих російськими окупантами. Зберегти унікальну історію міста й населених пунктів громади – таку мету поставила місцева влада, звертаючись до населення.

Днями відбулася нарада з учителями історії та директорами освітніх закладів громади, де обговорювали цю важливу тему.

«Легенди, визначні події, пам’ятки, традиції та навіть маловідомі факти, які роками зберігалися лише в пам’яті людей, заслуговують на місце в історичному просторі, доступному для всіх.

Закликаємо кожного долучитися! Якщо ви знаєте про цікаві події, визначних осіб, старовинні традиції чи будь-які інші факти, які можуть доповнити нашу історію, поділіться ними!» - ідеться в повідомленні на сторінці Бериславської міської ради.

Як повідомляла «Гривна», ще до війни, у 2020 році, у Бериславі встигли обстежити й зафіксувати більшу частину історичної забудови. Наразі міста майже немає. Для його післявоєнної відбудови та збереження історичної спадщини потрібна допомога кожного, хто має чим поділитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тут залишається понад тисяча людей, є і діти: Берислав – найнебезпечніше місце в районі

Так само й населені пункти громади – села Зміївка, Новоберислав, Томарине, Вільне, Новосілка, Раківка, Урожайне, Шляхове й Тараса Шевченка – тут теж знаходяться об’єкти культурної спадщини національного та місцевого значення.

Кожне з них російські окупанти поступово знищують, нещадно обстрілюючи щодня. У Зміївці, наприклад, цього літа росіяни цілеспрямовано спалили обидві кірхи, шведську та німецьку, повідомляв краєзнавець Сергій Дяченко. Обидві вони були цінними пам’ятками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Тож увічнення історії – важливий крок до її збереження. Адже за кожним будником, спорудою стоять долі тисяч людей.

Головна світлина: руїни на місці бериславської церкви, початок 2023 року. Фото: mipl.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів