Уже пристосувалися: як допомагають жителям сіл у береговій зоні Бериславського району
Фото з відкритих джерел

Уже пристосувалися: як допомагають жителям сіл у береговій зоні Бериславського району

Автор: Марина Поліщук 22 Мар. 2024 16:20

У шести берегових селах Милівської громади Бериславського району майже два роки відсутнє електропостачання. Яка ситуація в цих населених пунктах та як допомагають людям, що там залишаються?

Про це начальниця Милівської сільської військової адміністрації Любов Мінько розповіла в прямому ефірі програми «Суспільне. Студія», пише «Суспільне».

Нагадаємо, у громаді – 10 населених пунктів, і 6 із них знаходяться в береговій зоні, тобто практично під цілодобовими атаками окупантів. При цьому в деяких селах уже майже ніхто не живе. Наприклад, станом на початок лютого цього року в селі Республіканець проживало всього 2 людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У селі залишилося двоє жителів» – яка ситуація в Милівській громаді Бериславського району

ВОДА. За словами Любові Мілько, у деяких селах питна вода взагалі відсутня, бо до війни забір брали з Дніпра, а наразі це неможливо. Тому села Саблуківка й частково Качкарівка існують виключно на привозній воді.

«Усе, що від нас залежало щодо буріння свердловин, ми підготували, але через безпекову ситуацію, такі роботи на даний час в нашій громаді виконати просто неможливо. Завдяки допомозі обласної військової адміністрації та благодійникам, місцевим жителям організовують підвіз води. Також частково качають свою воду та підвозять людям», – зазначила начальниця СВА.

ОБСТТЕЖЕННЯ ЖИТЛА. Любов Мінько розповіла, що, попри обстріли, які в селах берегової зони постійно тривають, комісія приїжджає сюди для обстеження зруйнованого житла.

«Уже пристосувалися. Дрони не літають, коли дощ чи туман, тому виїжджаємо комісією, обстежуємо це житло, яке належить до третьої категорії, тобто, це повна руйнація. Робимо все для того, щоб людина отримала свою компенсацію за житло», – розповіла вона.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА. За словами начальниці СВА, ліками місцевих жителів забезпечують. Громада співпрацює з громадською організацією «Альянс», медики якої щомісяця об'їжджають по графіку кожен населений пункт берегової зони.

«Приїздять фахівці, мають кардіолога, привозять мобільний переносний кардіограф, лабораторію, є також терапевт, педіатр і надання необхідних усіх ліків. Переважна більшість людей, які залишилися в громаді, – це 60+. Це бабусі й дідусі, які потребують уваги, а також і медичної допомоги», – каже Любов Мінько.

РОЗМІНУВАННЯ. За її словами, гуманітарне розмінування наразі в береговій зоні не проводиться, адже це неможливо через постійні обстріли з боку окупантів. Розмінування в 20-кілометровій зоні почалося, проте безпекова ситуація і там дуже напружена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад тисяча людей, які залишилися в Бериславі, щодня грають у «російську рулетку»: фото зі зруйнованого міста

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів