Ні села, ні станції більше немає: вщент знищені росіянами населені пункти Херсонщини (фото, відео)

Ні села, ні станції більше немає: вщент знищені росіянами населені пункти Херсонщини (фото, відео)

Автор: Марина Поліщук 05 Мар. 2024 09:15

Росія повністю знищила декілька населених пунктів Калинівської громади Херсонщини. Серед них – село Сухий Ставок і залізнична станція Калініндорф разом із розташованими біля неї будинками.

СУХИЙ СТАВОК: РОЗТРОЩЕНЕ СЕЛО

Село, в якому до великої війни проживали трохи більше 100 людей, було окуповане в березні 2022 року. Його звільнили одним із перших на Херсонщині – у серпні того ж року. Однак зараз тут пустка – росіяни зруйнували всі будинки.

На руїни своєї оселі час від часу приїжджає 61-річний Анатолій Голубніченко. Свою історію чоловік розповів «Суспільному».

«Сльози самі навертаються. Тут такий сад був! Такі горіхи, сливи… Уже немає нічого. Ось цей сад садив теж. А вони ось заїхали… Це ж я скільки вже викинув. Ось тут яма була… Це ж вони звідси так отим "Сонцепіком" стріляли туди. Оце все згоріло, все на світі», – каже чоловік, згадуючи про сад, який у нього був до повномасштабного вторгнення.

За словами Анатолія, одного разу за 40 хвилин було понад 30 влучань. А під час влучання в конюшню вбило корів.

«Перше влучання було прямо в стайню. Крім тих двох корів, що вбило, тоді ось сюди… Бик лежить. Я випустив з палаючого приміщення. Я тягну їх – вони впираються. Я гоню – нічого. Тоді знову зайшов наперед, почав тягнути – вони мене турнули, по мені вискочили, бо горіло ж, вони у полум’я не хотіли йти», – згадує він.

Розповідає, що військові РФ спалили його трактор, вкрали запчастини, сокири, інструменти. Чоловік каже, що з дому пішов вранці 31 серпня (за даними «Вікіпедії», Сухий Ставок було звільнено 30 серпня), узявши тільки паспорт і велосипед. Нині він лишився без дому, худоби та врожаю, яким забезпечував себе. Єдина його мрія – повернутися додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі на Херсонщині відновили всі пошкоджені окупантами будинки – зараз людей там більше, ніж було до війни

«Ось тут чотири городи, які я засівав, вирощував, косив – і цим жив. Скотину тримав, здавав молоко і м'ясо. А тепер я бомж. Немає у мене нічого. Одна єдина надія, що я повернуся сюди, додому. І так усі», – каже Анатолій.


Зруйновані будинки в селі Сухий Ставок Бериславського району. Фото: Юрій Тинний/«Суспільне Дніпро»

КАЛІНІНДОРФ: ПОПІЛ ТА ПУСТКА

За 12 кілометрів від села Сухий Ставок знаходиться невелика залізнична станція Калініндорф. Це проміжна станція Херсонської дирекції Одеської залізниці, розташована на межі Миколаївщини та Херсонщини.

Росіяни не змогли захопити станцію, тому повністю знищили разом з невеликим поселенням, розташованим поруч, повідомляє IPC-Південь.

Для багатьох жителів навколишніх сіл Калініндорф став знаковим від початку великої війни, адже з березня 2022 саме сюди намагалися дістатись люди, рятуючись від окупації.

«Там наші!» – ширилися чутки районом, і люди переважно пішки, везучи на візках своїх дітей та речі, оминаючи заміновані поля, прямували до станції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компенсація за знищене житло: відповіді на найпоширеніші запитання

Окупанти перетворили Калініндорф на попіл та пустку. Від більшості будинків тут залишився лише фундамент…

Далі на знімках – руїни Калініндорфу. Фото: ipc.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів