У селі на Херсонщині відновили всі пошкоджені окупантами будинки – зараз людей там більше, ніж було до війни

У селі на Херсонщині відновили всі пошкоджені окупантами будинки – зараз людей там більше, ніж було до війни

Автор: Марина Поліщук 28 Декабря 2023 19:20

У селі Бобровий Кут Бериславського району повністю відновили всі житлові будинки, пошкоджені російськими окупантами. Це не стосується зруйнованих осель – їхня відбудова почнеться пізніше.   

Село відноситься до Калинівської громади, розташоване воно на кордоні з Миколаївською областю, усього за 15 кілометрів від Снігурівки. Тож сьогодні Бобровий Кут – один із найбільш віддалених від позицій окупантів населений пункт Херсонщини. Під час повномасштабного вторгнення село дуже постраждало від російських загарбників, через нього проходила лінія фронту.

У межах державної програми «Пліч-о-пліч» шефство над Бобровим Кутом узяли будівельні бригади з Дніпропетровської області. І наразі відновлювальні роботи тут уже завершені – це стосується капітальних і поточних ремонтів житлових будинків, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Начальник Калинівської селищної військової адміністрації Максим Кожем’яка розповів виданню, що підрядники з Дніпропетровщини привезли на відбудову села 30 своїх працівників і взяли на роботу 40 місцевих.

«Робили все гарно, з індивідуальним підходом, прислухаючись до побажань людей», - зазначив очільник громади. 

Наразі відбудови в Бобровому Куті чекають лише повністю зруйновані будинки, від яких залишився фактично лише фундамент. Таких у селі – 8. За словами Максима Кожем’яки, власник лише одного будинку відмовився повертатися додому. Інші семеро чекають, коли зможуть повернутися.

«Тож сім будинків зараз проєктуються і чекатимуть фінансування, щоб розпочати будівельні роботи. Приступити до них планується після 1 січня 2024 року», - повідомив начальник СВА.

Він додав, що сьогодні в Бобровому Куті людей уже більше, ніж було до повномасштабної війни. Заселяти переселенців навіть уже практично немає де.

«Якщо раніше ми просили господарів когось із переселенців заселити до себе хоча би тимчасово, то зараз там немає вже кого навіть просити. Бо всі люди в селі повернулися додому, коли зрозуміли, що їм відбудують будинки і вони зможуть там жити», - розповів Максим Кожем’яка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочинається виплата компенсацій тим українцям, чиє житло зруйнували російські окупанти

На знімках – відремонтовані будинки в селі Бобровий Кут. Фото: Олег Батурін/investigator.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів