Жителі правобережної частини області гинуть через боєприпаси, залишені російськими окупантами. У неділю – одразу 5 смертей внаслідок розриву вибухового пристрою. Крім того, лише за 15 днів травня сталося 4 випадки підриву сільськогосподарської техніки на мінах. У поліції нагадують, як розпізнати вибухонебезпечний предмет та як діяти в разі його виявлення.
Поблизу села Томарине Бериславської громади на міні підірвався трактор. Про це 15 травня повідомила пресслужба Херсонської обласної військової адміністрації.
«Тракторист натрапив на вибухівку під час проведення польових робіт. Через детонацію 53-річний чоловік отримав травми голови й руки. Стан потерпілого – стабільний. Йому надали медичну допомогу й відпустили додому», – зазначено в повідомленні.
У ХОВА додали, що від початку травня це вже четвертий випадок підриву сільськогосподарської техніки на мінах, залишених російською армією.
14 травня сталася трагедія в селі Миролюбівка Бериславського району – там на території сільськогосподарського підприємства розірвався нездетонований боєприпас. Унаслідок вибуху загинуло 5 людей віком від 27 до 65 років.
За інформацією Бериславської окружної прокуратури, це був невідомий вибуховий пристрій, залишений російськими військовими під час окупації. Усі п’ятеро загиблих цивільних осіб були працівниками цього сільського господарства. Розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Влада вкотре нагадує жителям Херсонщини про необхідність дотримання правил мінної безпеки. На територіях, котрі ще не обстежили сапери, перебувати вкрай небезпечно, там може залишатися російська вибухівка.
ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА ЩО РОБИТИ
Поліція Херсонської області попереджає, що після ворожих обстрілів у землі лишаються нездетоновані снаряди, які становлять смертельну небезпеку. Навіть наближатися до них категорично заборонено. Правоохоронці нагадують прості правила, які можуть врятувати життя.
Якщо ви виявили підозрілий предмет:
- у жодному разі не торкайтеся його, не намагайтеся самостійно перенести в інше місце чи знешкодити;
- не намагайтеся розібрати вибухонебезпечні пристрої;
- відійдіть якомога далі від підозрілого предмета, якось позначте це місце, щоб до прибуття саперів обмежити доступ до небезпечної знахідки сторонніх осіб;
- негайно повідомте про виявлений предмет підрозділам поліції «102» та ДСНС «101».
Розпізнати вибухонебезпечні предмети допоможе фото, оприлюднене поліцією. Якщо виявили таку знахідку, у жодному разі не чіпайте її!
Тэги: