Сирени та тривоги: на Миколаївщині за 6 млн гривень модернізують систему оповіщення
Ілюстративне фото

Сирени та тривоги: на Миколаївщині за 6 млн гривень модернізують систему оповіщення

Автор: Марина Поліщук 08 Май 2024 09:15

У Миколаївській області збираються модернізувати систему оповіщення. З обласного бюджету на це виділено понад 6 млн гривень. Окремо понад 1,5 млн гривень передбачено на її обслуговування. Починаючи з 24 лютого 2022 року, в області пролунало 2200 сигналів повітряної тривоги.

Про плани модернізувати існуючу систему оповіщення розповіла 7 травня заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення Миколаївської ОВА Олена Горбачова.

За її словами, система оповіщення на Миколаївщині була збудована у 1980-х роках і базувалася на аналоговому обладнанні. Сьогодні ж територіальна автоматизована система централізованого оповіщення (ТАСЦО) потребує більш сучасного обладнання та переведення з аналогових на цифрові канали передачі сигналу.

Восени минулого року в області була ухвалена Цільова програма захисту населення і територій, розрахована на 2024-2028 роки. Цьогоріч на реалізацію заходів цієї програми з обласного бюджету було виділено майже 9 млн гривень.

Більша частина цієї суми передбачена саме на заходи з модернізації та експлуатації технічного обслуговування ТАСЦО, зокрема:

- 6 млн 100 тис. гривень – на модернізацію системи оповіщення;
- 1 млн 600 тис. гривень – на її обслуговування.

«Сирени виходять на рівень, коли ми вже не залежимо від електромережі. Сьогодні це дуже важливо, адже якщо падає мережа, то ми не маємо сигналу. Є вже в нас частина сирен, які автоматизовано працюють незалежно від мережі. І самі пристрої також модернізуються, вони мають більш сучасні функціонали», – пояснила посадовиця важливість модернізації системи.

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

За словами Олени Горбачової, загалом сьогодні до автоматизованої системи централізованого оповіщення підключено 307 сирен по всій Миколаївській області, а також 192 сигнально-гучномовні пристрої – ті, що можуть передавати й речові повідомлення.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ до цієї системи було додано 118 сирен – вони розміщені в 90 населених пунктах області.

Згідно зі статистичними даними порталу Air-alarms.in.ua, із 24 лютого 2022 року по 6 травня 2024 року на Миколаївщині пролунало вже 2200 повітряних тривог – ідеться про тривоги, оголошені саме на рівні всієї області. Фактичний час «волання» сирен за цей період – 2225 годин.

Найдовша тривога в області була 31 березня 2022 року: вона тривала 8 годин 25 хвилин. Найчастіше повітряні тривоги оголошувалися в четвер після 12:00. Середня тривалість тривог в області складає 1 годину 3 хвилини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти б’ють балістикою по Миколаєву: як жителі міста реагують на тривогу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів