Днями у Миколаївському музеї суднобудування та флоту презентували нову експозицію, присвячену козацькій добі на теренах Миколаївщини. Зокрема, на виставці представлені моделі козацьких човнів, турецькі галери, макети фортець, муляжі зброї та козацький одяг.
Експонати створили реставратори за результатами роботи миколаївських музейників, істориків, краєзнавців, дизайнерів, художників-декораторів та судномоделістів. Нову експозицію презентували в межах проєкту «Переосмислення культурно-історичної спадщини Миколаївщини в Козацьку добу: традиції козацького суднобудування та його вплив на розвиток регіону в ХV-XVIII ст.». Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА.
«Проєкт реалізується завдяки плідній співпраці Музею суднобудування та флоту, Миколаївського обласного краєзнавчого музею, ГО Центр навчання і освіти дорослих «Південь», за підтримки Українського культурного фонду та в партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва.
Оновлена експозиція має підвищити інтерес до історії краю, залучити до музею як миколаївців, так і гостей міста, адже музей суднобудування і флоту є одним із найпривабливіших туристичних об’єктів Північного Причорномор’я», – зауважили в облуправлінні культури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївський краєзнавчий музей на продажі власного мерчу заробив майже 260 тис. гривень: на що витратять кошти
Як зазначили у Миколаївському краєзнавчому музеї, нова експозиція розкриває незвідані сторінки історії Північного Причорномор’я.
«Цей проєкт не лише демонструє величну історію козацького суднобудування та традиції краю, а й розкриває незвідані сторінки нашої спадщини, заперечуючи хибне уявлення про заселення Північного Причорномор'я російською імперією. Відроджуючи та осмислюючи козацьке минуле, ми разом протистоїмо історичним викривленням і зміцнюємо національну свідомість.
В оновлених залах ви побачите безцінні артефакти та відтворені моделі: козацькі човни «Дубок», «Байдак», «Сканвея», а також макети фортець Очакова та Кінбурна. Фотокопії карт, гравюр, портретів і документів з козацької епохи повернуть вас до часів хоробрості та сили, які назавжди вписані в історію Миколаївщини», – йдеться в дописі музею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві будинок втратив унікальні елементи оздоблення після ремонту – їх врятували небайдужі активістки
Фото: Миколаївський обласний краєзнавчий музей, управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА.
Тэги: