Два роки тому, у жовтні 2022-го, Нововоронцовська громада була повністю звільнена від російських окупантів. Тоді ж було створено військову адміністрацію. Чого вдалося досягти за цей час у громаді?
Нагадаємо, що центр громади – селище Нововоронцовка – не був окупований рашистами. Майже до кінця березня 2022 року населений пункт перебував у сірій зоні. Водночас села громади (Любимівка, Миролюбівка, Нововоскресенське, Осокорівка, Петрівка, Трудолюбівка, Хрещенівка, Шевченківка та Ленінське) перебували під окупацією до початку жовтня 2022 року.
4 жовтня тут відзначили 2 роки з дня звільнення громади. А 28 жовтня виповнилося 2 роки від створення військової адміністрації та призначення її начальника – почався процес відбудови та відновлення. Нагадаємо, що очолив громаду Андрій Селецький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як волонтер Андрій Селецький став начальником Нововоронцовської селищної військової адміністрації
Начальник Нововоронцовської СВА Андрій Селецький. Фото з його сторінки у фейсбуці
Чого громаді вдалося досягти за 732 дні – про основні досягнення розповіли на сторінці Нововоронцовської СВА в соцмережі.
РОЗМІНУВАННЯ. Процес розмінування запустили одразу після деокупації, адже це дає змогу людям працювати на землі, займатися сільським господарством.
«Із 40 тисяч гектарів сільськогосподарських земель уже розміновано 34 тисячі гектарів. Знищено понад 16 447 вибухонебезпечних предметів. Завдяки цій роботі землі поступово повертаються до безпечного життя, що дозволяє сільгоспвиробникам знову обробляти угіддя, а громаді розвиватися», - ідеться в повідомленні.
ВІДБУДОВА. За програмою «єВідновлення» жителям громади виплачено за пошкоджене майно близько 79 млн гривень, а за знищене – понад 227 млн гривень. Загалом це понад 306 млн гривень – ці кошти є важливим кроком для повернення людей додому та відновлення громади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перейменування Нововоронцовки: шалений спротив людей і проблема пошуку нової назви
Наприкінці жовтня 2024 року в Нововоронцовці встановили новий флагшток, який став символом патріотизму та єдності громади. Постамент було оновлено та оформлено в національних кольорах. Фото: фейсбук/Газета «Вісті»
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. Нововоронцовська громада – перша в Україні, хто підписав меморандум про співпрацю між селами: Осокорівка та Лауенбрюк у Німеччині. До речі, для Німеччини це теж перший досвід села-побратима.
Також уперше в історії громади був підписаний міжнародний меморандум про співпрацю між Нововоронцовською громадою та муніципалітетом Фінтель з Німеччини.
«І це не просто підписання меморандумів – це дійсна співпраця. Адже навесні 2025 року запланована поїздка дітей нашої громади до Лауенбрюку та наразі ми активно працюємо, аби це стало можливим. Ці домовленості відкривають нові можливості для обміну досвідом та взаємної підтримки, зміцнюють нашу громаду на міжнародній арені», - повідомляє СВА.
Загалом географія співпраці громади нині охоплює не тільки Україну, але й Німеччину, Польщу, Нідерланди та Хорватію.
ПАРТНЕРСТВО. Громада активно співпрацює з понад 110 партнерами – це громадські організації, благодійні фонди, міжнародні програми. Вони надають додаткові ресурси, необхідні для відновлення та розвитку, розширюють можливості для реалізації місцевих ініціатив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасні медичні ліжка та кондиціонери: лікарня в Нововоронцовці отримала необхідну допомогу
ДОПОМОГА ЗСУ. Протягом 2 років громада підтримує понад 15 підрозділів ЗСУ. Із коштів місцевого бюджету загалом переховано 980 000 гривень на потреби військових частин, закупівлю дронів.
Попри нинішню складну безпекову ситуацію, Нововоронцовська громада продовжує відновлення та розвиток.
Головна світлина: investigator.org.ua. Фото внизу: фейсбук/Нововоронцовська СВА
Тэги: