Днями фонди Миколаївського обласного краєзнавчого музею поповнилися новими унікальними фрагментами оздоблення одного з будинків міста. Їх краєзнавцям передали небайдужі місцеві жительки.
Частинки історії могли б бути втраченими, адже будинок, на якому вони розміщувались, не так давно пережив ремонт, під час якого автентичні елементи демонтували.
Про це йдеться в дописі Миколаївського обласного краєзнавчого музею.
«Раді поділитися чудовою новиною! Миколаївська художниця Світлана Чебанова та волонтерка Катерина Стоколяс Литвиненко передали до нашого музею унікальні фрагменти оздоблення одного з будинків міста. Цей будинок, розташований на вулиці Наваринській, пережив ремонт, що призвів до демонтажу автентичних елементів його оздоблення. Завдяки зусиллям Світлани та Катерини, ці частинки історії збережені для майбутніх поколінь і тепер стануть частиною наших фондів!», – говориться у дописі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонські краєзнавці вирощують на території музею квіти й городину (фото)
В музеї також зазначили, що завжди відкриті для подібних ініціатив.
«Часто миколаївці приносять до нас різноманітні артефакти, які згодом стають важливими експонатами. Якщо у вас є цінні речі, пов’язані з історією нашого міста чи краю, і ви хочете поділитися ними з майбутніми поколіннями, запрошуємо вас стати частиною нашої спільної справи!
Долучайтеся до збереження нашої історії разом з нами! Кожен артефакт — це не просто річ, а свідок часу, який допомагає краще зрозуміти та відчути минуле. Зробімо Миколаїв ще ближчим і зрозумілішим для всіх, хто прийде після нас!», – закликають музейники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей кораблів та зелені простори: представлено концепцію відновлення суднобудівного заводу в Миколаєві
В коментарях під цим дописом миколаївці висловили подяку активісткам за збереження історії, та разом з тим і нерозуміння, чому подібними речами мають займатися лише небайдужі громадяни, а не відповідні міські служби. Нижче подаємо деякі з коментарів.
Євгенія: «Дівчата - героїні, звичайно. Але те, що знищили цю ліпнину на будинку... Сподіваюся дуже, що ті, хто це робить перманентно з Миколаєва - своє отримають... Я ці елементи пам'ятаю з дитинства, як і мої батьки і дідусі-бабусі, і прадідусів і прабабусі пам'ятали. Це миколаївська спадщина, яку знищують манкурти…».
Наталія: «Дякую за збереження цієї краси. Чи не звучить з вуст міських керманичів зберегти сам будинок? Щоб потім не показувати його шматки нащадкам».
Ніна: «Які все ж таки різні є миколаївці. Хтось нічого не цінить і вміє гарно нищити, а інші цінують і зберігають для інших. Які чудові архітектурні елементи. Дякуємо, дівчатам».
Міла: «Так, дівчата зробили те, що повинні робити різні там управління, комітети і т.п. Зробили самі. Дякую».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві демонтували історичну будівлю – місцева влада розбирається, як так сталося
Фото: Миколаївський обласний краєзнавчий музей.
Тэги: