«Тут у нас і пташки співають по-іншому»: родина з Одещини перетворила бабусину хату на місце екотуризму

«Тут у нас і пташки співають по-іншому»: родина з Одещини перетворила бабусину хату на місце екотуризму

Автор: Дарина Лапіна 31 Жовтня 2024 11:45

Стареньку бабусину хату та занедбаний город родина Володьків перетворила на місце відпочинку для зеленого туризму. Благоустрій території розпочали ще в часи пандемії коронавірусу. Нині ж екосадиба у селі Маяки, що на Одещині, є сімейним бізнесом.

Про те, як виникла ідея облаштувати куточок зеленого туризму та як вдалось перетворити бабусину хату в екосадибу її власниця Марина Володько розповіла «Суспільному». 

За словами пані Марини, вона не планувала робити бізнес для екотуризму. Старенький будиночок бабусі та запущений город був завжди у власності сім'ї. Тут проводили вільний час, як у дитинстві, так вже й зі своєю сім'єю.

«Бабусі немає вже два роки. Вона завжди любила зустрічати гостей, завжди в неї такі столи були накриті, все багато-багато. А я їй розказую, що буду здавати та мати гроші і вона каже: «Боже мій, скільки років прожила і я безкоштовно всіх приймала, а вона за гроші», –  розповіла пані Марина.

Марина Володько.

Територія біля хати була в дерезі та заростях, навіть річки не було видно. Розчищав тут все чоловік жінки Борис, починав у період пандемії коронавірусу. Спочатку він поставив маленьку альтанку, а потім з’явилося все інше. Так, басейн копали всією сім'єю. Участь у цьому брали навіть друзі. А потім чоловік, Борис Володько, за професією будівельник, власноруч почав робити доброустрій ділянки. Спочатку змайстрував гойдалку, потім альтанку, мангал, пічку — все, як кажуть, для себе, для свого відпочинку.

Згодом діти, їх у подружжя двоє, запропонували ідею запрошувати гостей на садибу у рамках зеленого туризму.

«Я розуміла, що це буде більше рибалка. Коли до нас приїжджають, то всі як один кажуть: у вас так гарно, у вас по-домашньому. І мені ось це слово якось так. Тобто ми одразу вирішили, що не будемо тикати якусь рослинність в камені, ми залишили все так, як є. І коли весна, то ці різнотрав'я самі по собі. Тут у нас і пташки співають по-іншому, не так, як в інших місцях», – зазначила Марина Володько.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Все почалося з одного дерева»: як родина з Одещини перетворила власний сад на туристичну локацію

За її словами, садиба створена з душею і для гостей, проте як основний заробіток ніколи не розроблялась. Жінка працює на іншій роботі, як і чоловік. Нині гроші, зароблені від оренди бабусиної садиби, йдуть на лікування пані Марини. У 2014 році жінка перенесла операцію з онкології та пройшла основне лікування. Та з початком війни хвороба знов повернулась.

Жінка розповіла, що могла виїхати за кордон за програмою «Медичної евакуації» та не захотіла залишити рідних.

«Коли всі поряд, то якось спокійніше, а коли десь далеко, то і сам якось нервуєшся. А нервувати в цьому випадку не можна. Але коли я виїжджала декілька разів на лікування, буквально на місяць-два, то сидиш та всі телеграм-канали дивишся. Я зрозуміла, що не зможу жити в іншій країні, а сім'я тут. То ми вирішили буде, як буде», – пояснила пані Марина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запуск чат-бота та зйомки тревел-програми: як у Болградській громаді на Одещині розвивають туристичну галузь

Головна світлина: bilyayivka.city; в тексті: suspilne.media.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів