Блокування виїзду через Василівку триває: за три тижні окупанти пропустили до Запоріжжя лише 4 людини

Блокування виїзду через Василівку триває: за три тижні окупанти пропустили до Запоріжжя лише 4 людини
Автор: Марина Поліщук 11 Янв. 2023 17:15

Ситуація з виїздом із тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей на підконтрольну Україні територію погіршується.

Зокрема, за три тижні з окупованої частини області до Запоріжжя випустили всього 4 людини. Про це під час брифінгу в медіа-центрі «Україна-Укрінформ» заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Ситуація лише погіршується. Через Василівку до міста Запоріжжя майже неможливо потрапити: за останні 3 тижні мали змогу проїхати лише 4 людини», – повідомив він.

Нагадаємо, напередодні Нового року стало відомо про блокування російськими окупантами виїзду та в’їзду через КПП «Василівка» – з 15 грудня із тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію загарбники нікого не випускають та не впускають.

Про закриту наразі для виїзду дорогу з Василівки до Запоріжжя через село Кам’янське розповів днями й начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Основний напрямок, який у нас працював, – цей „коридор життя“ між Василівкою і Запоріжжям в селі Кам’янське, – він закритий. За минулу добу пройшла одна людина – керівник одного з освітніх закладів, якого, як він стверджує, змушували колаборувати. Він відмовлявся, його привезли та висадили в Василівці, і він пішки йшов 15 кілометрів до Кам’янського. Це єдина людина, яка за останні майже два тижні змогла вийти з окупованих територій. Для всіх інших закритий шлях. Вони виставляли обмеження до 15 січня. Наразі немає ознак того, що там мінімально буде відкрито коридор і люди зможуть виїхати», – розповів 5 січня Старух.

Мер Мелітополя Іван Федоров також каже про ускладнення виїзду для жителів тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей і через Крим – там люди змушені стояти в чергах від 4 до 6 діб.

«Є проблеми з поромом, оскільки Кримський міст майже не функціонує або функціонує за своїми правилами. Якщо наші жителі добираються до кордону РФ з Грузією або Євросоюзом, це також не гарантує їм виїзд. Приблизно 70-80% мешканців тимчасово окупованих територій рашистські прикордонники не випускають з Росії. Чому вони так роблять, ніхто не може зрозуміти. Шлях через Бердянськ, Маріуполь, Новоазовськ також до Росії діє, але там проблема є на кордоні з Євросоюзом», – зазначив Федоров. 

 

Приєднуйтеся до нас:

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки на подвір’ях жителів села, чиї оселі зруйновані

«Відбирали їжу, яка призначалася для дітей». У селі Давидів Брід розслідується 130 злочинів окупантів

Розшукується викрадач дітей. 49 перших шпальт світових ЗМІ за вихідні про ордер на арешт Путіна

Миколаївська область визначена пріоритетною в розмінуванні сільгоспземель

Росіяни вдарили по Микільському та Антонівці, є поранені