Окупанти знову блокують виїзд та в’їзд через КПП «Василівка»: що вигадали цього разу
Фото ілюстративне

Окупанти знову блокують виїзд та в’їзд через КПП «Василівка»: що вигадали цього разу

Автор: Марина Поліщук 22 Декабря 2022 09:00

Стало відомо, що з 15 грудня із тимчасово окупованих територій (ТОТ) на підконтрольну Україні територію російські окупанти нікого не випускають та не впускають. Про це повідомляють і чиновники, і місцеві пабліки.

«За тиждень із захоплених територій 4-х областей ‒ Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської ‒ до Запоріжжя окупанти випустили всього 174 людини. А починаючи з 15-го грудня і вже протягом 3-х днів не випускають з окупації жодної людини»,написав 18 грудня в телеграм-каналі міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про напружену ситуацію на пропускному пункті у Василівці Запорізької області, через який люди могли виїхати з ТОТ, повідомив 20 грудня і телеграм-канал «Бердянск сейчас».

«Окупанти на постах чекають на рішення з Мелітополя щодо спецперепусток. Ніхто нічого не розуміє та надати відповідь про перетин не можуть. Машини, які вперше за тиждень виїхали вчора із Запоріжжя, залишилися ночувати в полі.

За наївною інформацією, спецперепустки будуть надаватися лише окремим особам, які прямують до близьких родичів, після ретельної перевірки, перепису всіх контактів та наявних месенджерів для зворотного зв’язку. Заходи фільтрації посилюються кожного дня, окупанти бояться вже самих себе», ‒ йдеться в повідомленні.

Про блокування роботи КПП «Василівка», який протягом більше ніж 6 місяців був єдиним можливим пунктом перетину умовного кордону між окупованою територією і територією, підконтрольною Україні, також повідомляє Центр національного спротиву:

«Нещодавно окупанти ввели спецперепустки на в’їзд на тимчасово окуповані території. Раніше в’їзд був вільний. Виїзд же за перепустками відбувається з 1 жовтня, але окупанти спочатку обмежили їх видачу, а наразі перестали випускати навіть тих, хто їх має.

Відтак пропускний пункт не діє. Попри заяви колаборантів, виїхати з ТОТ, як і заїхати, наразі неможливо. Тобто ТОТ наразі стали в’язницею просто неба, де ворог використовує людей як живий щит».

У Центрі національного спротиву нагадали, що до жовтня українці виїжджали з ТОТ у порядку живої черги, проходивши перевірку на блокпостах.

«Тоді в середньому за добу виїжджали близько 2 тисяч осіб. Проте потім росіяни вели перепустки для виїзду, які фактично є дозволами на виїзд. З того часу кількість людей, яким дозволили залишити регіон зменшилася в рази. І якщо в жовтні ця цифра становила близько 800 людей в тиждень, то в листопаді стільки росіяни випустили за місяць», ‒ зазначає Центр національного спротиву.

Про ситуацію з виїздом через Василівку розповідають перевізники.

«Із ТОТ нікого не випускають – одні окупанти кажуть, що до 15 січня, інші – що самі нічого не розуміють», – повідомив волонтер-перевізник Олександр Любишко Центру журналістських розслідувань.

Причиною колапсу на КПП, пише видання, став «указ» гауляйтера Запорізької області Євгенія Балицького про додаткові обмежувальні заходи на тимчасово окупованій території Запорізької області. «Документ» передбачає наявність спецперепустки від окупаційного органу влади у тих, хто хоче проїхати чи пройти через КПП «Василівка». Видавати її обіцяють «на підставі висновку комісії при гострій потребі та при виконанні службових обов’язків».

Так званий т.в.о «губернатора» Запорізької області Балицький аргументував введення спецперепусток «протидією розвідувально-підривної та терористичної діяльності», а також «посиленням заходів безпеки». «Указ» виданий 15 грудня, імовірно, після кількох вдалих операцій ЗСУ і Сил спротиву на тимчасово окупованій території, зокрема, в районі Мелітополя.

Проїзд по спецперепустках поки що заплановано до 15 січня, зазначає видання.

До речі, з 12 грудня російські окупаційні війська проводять підготовку до примусової евакуації громадян України, які проживають на території міста Василівка та прилеглих населених пунктів Василівського району Запорізької області. Про це в ранковому зведенні за 21 грудня повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів