Чому в Одесі зламалася 100-метрова труба котельні – висновок експертів

Чому в Одесі зламалася 100-метрова труба котельні – висновок експертів

Автор: Ганна Власенко 19 Янв. 2024 11:00

Через негоду, що вирувала у південних областях 26-27 листопада 2023 року, була пошкоджена величезна труба на котельні «Північна-2», що розташована у Пересипському районі Одеси. Внаслідок аварії без опалення тоді залишилися понад 260 житлових будинків, дитсадки, лікарні, школи – усього близько 120 тисяч одеситів. 

Як повідомляє Одеська міськрада, 18 січня 2024 року, відбулася пресконференція, на якій були озвучені висновки проведеної експертизи пошкоджень труби.

Про результати експертизи доповіли директорка КП «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова та ректор Одеської державної академії будівництва та архітектури Анатолій Ковров. За результатами обстеження та оцінки технічного стану конструкцій надано експертний висновок від Одеської державної академії будівництва та архітектури. 

За словами ректора ОДАБА Анатолія Коврова, серед головних причин можна виділити дві основні: аномальні погодні умови та низька якість виконання робіт при будівництві ствола труби. 

Як пише «Суспільне», експерти взяли зразки з різних місць труби і вони також мали неоднорідну міцність. За результатами експертизи, цю трубу надалі використовувати не можна, тому будуватимуть нову. Всі необхідні форми, за якими можна відновити конструктивні форми, знайшли.

«Така труба потребує поетапного бетонування. І дуже важливо виконати всі необхідні умови. Бетонування виконувалось кроком 2,5 метри і, на жаль, як ми визначили під час дослідження, перш за все основна проблема неоднорідність бетону. Якщо проектна міцність бетону була 400, то від 500 до 100 в блоках в місцях з‘єднання ось цих кроків бетонування така міцність бетону не могла витримати такі навантаження. Завдяки низькій міцності на цих стиках не відбувалось необхідне зчеплення арматури з бетоном», — пояснив Анатолій Ковров.

Як зазначила директор КП «ТМО» Ганна Позднякова, по закінченню опалювального сезону залишок пошкодженої труби буде демонтовано, розпочнеться будівництво нової димової труби. До початку наступного опалювального сезону її планують ввести в експлуатацію. Тендер на проєктування вже оголошено. 

Крім того, оголошено тендер на обстеження інших димових труб підприємства з метою уникнення аналогічних ситуацій. 

Зазначається, що пошкоджена штормовим вітром труба була побудована у 1989 році. Останній капітальний ремонт відбувся у 2014 році. А у 2020 році на обʼєкті була планова експертиза, під час якої жодних дефектів не було виявлено.

Читайте також: На Одещині впав величезний вітрогенератор – що кажуть енергетики

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів