Бійці ТРО розробили декілька видів наземних дронів: як це допоможе нищити ворога

Бійці ТРО розробили декілька видів наземних дронів: як це допоможе нищити ворога

Автор: Ян Ярчук 15 Май 2024 17:15

Російсько-українська війна це, зокрема, й протистояння технологій. Так, бійці 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, які захищають Запорізький напрямок, розробили два види наземних дронів, ще один – у процесі. Всі вони слугуватимуть потужними помічниками на фронті: мінуватимуть, евакуюватимуть поранених та доставлятимуть вогневі «вітання» на позиції російських окупантів.

Нині дрони проходять випробування. Всі дрони бійці збирали і збирають самотужки. Більш детально про свої розробки українські військові розповіли «5 редакції».

Серед них – швидкий, маневровий та непомітний дрон-мінувальник, що отримав назву «Махно. Дрон може розганятися до 20 кілометрів на годину. Техніку використовуватимуть для мінування позицій ворога, за раз він може вивантажити 4 міни, загалом з собою може брати 10.

«Ми не можемо зараз відкрито вийти на передній край, тільки дронами. Хлопці можуть виходити тільки в сутінках або вночі. А перевага у тому, що хлопці залишаються живі, а дрони виконують їхню роботу», – розповідає офіцер командування 108-ї бригади ТРО з позивним «Діскус».

Ще один новий дрон призначений для евакуації поранених. Задля додаткового захисту від ворожих FPV-дронів на техніку встановлюють портативні РЕБи.

Проте, бійці говорять, що дрон слугуватиме не лише для евакуації. Зокрема, він вивозитиме пошкоджену зброю. Управляти ним можна на відстані до 5 кілометрів, їздить у будь-яку погоду.

Також наразі у розробці третій дрон – штурмовик. На нього бійці встановлять спеціальні колеса, яким не страшні кулі та уламки снарядів.

«Це дуже потужний дрон. Він може перевозити до 500 кілограмів і навіть більше, доставлятиме БК і все необхідне», – коментує офіцер 108 бригади ТРО з позивним Хобот.

Всі дрони планують використовувати комплексно, аби робота була максимально ефективною.

«Один дрон не працює. Вони працюють у купі: одні прикривають, другі – мінують, треті – відвозять, привозять. Дрон, що відвозитиме трьохсотих також зможе підвозити вибухівку на позиції», – розповів «Діскус».

Всіма дронами можна керувати на доволі великій відстані. І це головна перевага, що допоможе зберігати життя наших захисників. Самі ж бійці говорять, що керувати наземними дронами дуже просто, для цього, жартують вони, треба лише згадати дитинство. Але тепер це вже машинки для дорослих.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Робот-розміновувач допомагає миколаївським піротехнікам (фото, відео)

 Фото: «5 редакція»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів