Значний дефіцит електроенергії: аварійні відключення та заклик до споживачів (ОНОВЛЕНО)

Значний дефіцит електроенергії: аварійні відключення та заклик до споживачів (ОНОВЛЕНО)

Автор: Марина Поліщук 15 Май 2024 11:38

Двічі за останню добу «Укренерго» застосувало контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Населення закликають скоротити споживання електроенергії.

Пізно ввечері 14 травня, з 21:00 до 24:00, вимикали світло для населення в усіх регіонах. За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, було відключено орієнтовно до 10% споживачів.

Зранку 15 травня, від 6:40 до 9:00, ситуація повторилася.

«Укренерго вимушене запровадити контрольовані аварійні відключення в усіх регіонах України. Причина – значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання», - ідеться в повідомленні компанії.  

Кудрицький додав, що залученого імпорту електроенергії, аварійної допомоги та застосування обмежень для промисловості виявилося недостатньо для балансування системи.

Крім того, в «Укренерго» попередили, що сьогодні, 15 травня, з 00:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

Зазначається, що енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури не обмежується.

ОНОВЛЕНО, 11:25

В «Укренерго» повідомили, що 15 травня протягом всієї доби в енергосистемі є значний дефіцит електроенергії. Хоча заплановано рекордний обсяг імпорту з максимальною потужністю, проте «Укренерго» вимушене обмежувати споживання для запобігання аваріям в енергосистемі.

Увага! При зростанні споживання у вечірні години з 18:00 до 23:00 «Укренерго» прогнозує введення аварійних відключень побутових та промислових споживачів. 

Також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

В «Укренерго» додали, що зранку диспетчерський центр застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України, за винятком Херсонської області.

Як кожен українець може допомогти енергосистемі України заощаджувати енергію – нагадування в інфографіці.

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів