Українцям презентували «Лемент Херсонщини» – у літописі є згадка й про «Гривну» (фото)

Українцям презентували «Лемент Херсонщини» – у літописі є згадка й про «Гривну» (фото)

Автор: Марина Поліщук 16 Май 2024 08:00

Унікальна книга-манускрипт «Лемент Херсонщини», про створення якої «Гривна» детально розповідала, нарешті в Україні. Презентація сучасного літопису про події в Херсонській області під час російського вторгнення вже відбулася в Херсоні та деяких інших містах країни.

Нагадаємо, книга «Лемент Херсонщини» існує в єдиному екземплярі, вона рукописна – писали й малювали в ній переважно херсонські художники й графіки. Створювали літопис у Таллінні на базі Українського культурного центру. Ідея була в тому, щоб задокументувати події, які відбуваються на Херсонщині після російського вторгнення, і видати цей документ у вигляді книги-манускрипту.

Крига вже в Україні – її презентація відбувається в декількох містах, оскільки жителів Херсонщини розкидало війною по всій країні. Так, літопис уже бачили в Одесі, Тернополі. 14 травня пройшла презентація в Херсоні, а 17 травня – відбудеться в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крик про Херсонщину: в Естонії проходить виставка ілюстрацій майбутнього літопису про події на півдні України

«У Книзі зібрані реальні історії сучасного Херсона від початку повномасштабної війни, окупації, звільнення, підриву ГЕС до щоденних обстрілів, які відбуваються прямо зараз.

Під час презентації в Україні запланований зум з Анатолієм Лютюком, засновником Центру української культури в Таллінні, зустріч з учасниками проекту від України, показане відео з резиденції та одноразово показана Книга, яка спеціально привезена в Україну для показу українським глядачам», - зазначено в анонсі.

До речі, до книги «Лемент Херсонщини» потрапила також і сторінка з друкованої газети «Гривна», яку наша редакція продовжує видавати та розповсюджувати серед жителів правобережної частини Херсонщини.

Також у літописі є постер з презентації фільму «Нескорений Херсон» у Таллінні з фотографією Олександра Корнякова, який знімав життя Херсона під час окупації.


Сторінка з газети «Гривна» та постер з презентації фільму «Нескорений Херсон» у літописі. Фото: «Суспільне. Херсон»

Під час презентації в Херсоні керівник проєкту Володимир Рейнхарт розповів, що після подорожі Україною книгу повернуть знову до Таллінна, де унікальне видання дещо допрацюють. Потім знову заплановані презентації по Україні – люди мають бачити й знати, що відбувалося на Херсонщині після російської навали.


Володимир Рейнхарт на презентації книги в Херсоні

Крім того, буде електронна версія книги – для цього буде створено спеціальний сайт, де «Лемент Херсонщини» зможуть переглянути всі охочі.

«Важливо, що матеріали проєкту поповнили фонд обласного державного архіву і стали документами Національного архівного фонду. Дякую митцям за збереження героїчної історії Херсонщини!»повідомив після презентації літопису начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Невидимі»: фільм про полонених херсонців, серед яких був і підліток, визнали однією з найкращих документальних стрічок

На світлинах: презентація літопису «Лемент Херсонщини» в Херсоні, 14 травня. Фото зі сторінок у Фейсбуці Олександра Прокудіна, Олександра Семенченка, «Вгору», «Суспільне. Херсон»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів