Дистанційне обстеження знищеного житла на ТОТ: експеримент у Мелітополі мав успіх, на черзі – інші регіони

Дистанційне обстеження знищеного житла на ТОТ: експеримент у Мелітополі мав успіх, на черзі – інші регіони

Автор: Марина Поліщук 14 Травня 2024 18:45

В уряді вирішили продовжити експериментальний державний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях України. Наразі обстеження відбуваються у Мелітополі – надалі проєкт планують розширити на інші окуповані регіони.

ЖИТЕЛІ МЕЛІТОПОЛЯ ПОЧАЛИ ОТРИМУВАТИ ВИПЛАТИ

Пілотний проєкт розпочали восени минулого року – для проведення експерименту обрали Мелітополь. Суть полягає у використанні дистанційного зондування, яке передбачає отримання даних про поверхню Землі методом аерофотозйомки або шляхом спостережень і вимірювань із космосу.

«Метою експериментального проєкту є встановлення за результатами обстеження знищених окремих категорій об'єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, факту знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна та надання компенсації їхнім власникам»,зазначено у відповідній постанові Кабінету Міністрів.

Обстеження проводиться за заявами від власників майна.

У січні цього року голова парламентського комітету ​​з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олена Шуляк розповіла в коментарі LIGA.net., що в Мелітопольській громаді таким чином провели обстеження багатоквартирних будинків, будинків з однією квартирою і приватних будинків. Обстеження проводили після того, як громадянин, домівка якого зазнала руйнувань, подавав заяву на компенсацію.

Шуляк наголосила, що проєкт виявився успішним, тому згодом його розширять і на інші тимчасово окуповані території.

Днями на нараді з питань реалізації прав на житло окремих категорій ВПО віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук зазначила, що з листопада минулого року спеціальна комісія при Мелітопольській міськраді змогла розглянути та зафіксувати у Державному реєстрі 4 заяви про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. По двох із них вже були оформлені житлові сертифікати для виплати компенсацій власникам, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

НА ЧЕРЗІ – МАРІУПОЛЬ

Загалом в уряді погодилися, що інструмент дистанційного зондування Землі дає можливості встановити факт знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна та надавати компенсації їхнім власникам. Тому проєкт продовжують. Наразі його планують застосувати для жителів окупованого Маріуполя.

Коли дійде черга до тимчасово окупованих міст і сіл Херсонської області, не зазначається. Та головне, що справа зрушила з місця, і є перші виплати. Отже, варто сподіватися, що і жителі Херсонщини, чиє житло на лівобережжі знищили окупанти, теж отримають свої компенсації.

«Цей проєкт дійсно працює. Його необхідно масштабувати та розповсюдити на інші тимчасово окуповані території, де є зруйноване житло українців. Я кажу насамперед про Маріуполь. Адже там зараз росіяни зносять зруйновані будинки й на їхньому місці будують нові. Тому дуже важливо вчасно зафіксувати руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини», – наголосила Ірина Верещук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заява правозахисників: почастішали випадки повернення українців на ТОТ – окупанти погрожують вилучати їхнє житло

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів