У Високопіллі ЮНІСЕФ профінансує ремонт водопровідної мережі

У Високопіллі ЮНІСЕФ профінансує ремонт водопровідної мережі

Автор: Дарина Лапіна 15 Май 2024 12:15

Дитячий фонд ООН допоможе налагодити водопостачання у Високопільській громаді, яка 7 місяців була під окупацією та є однією з найбільш постраждалих громад Херсонщини від російської агресії. 

ЮНІСЕФ та КП «Високопільський комунсервіс» підписали договір щодо фінансування проєкту ремонту водопровідної мережі.  Це вперше міжнародні партнери відібрали проєкт через цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням в Україні DREAM.

Як повідомили в пресслужбі Херсонської ОВА, проєкт передбачає проведення капремонту водогонів у селищі Високопілля. Його загальний бюджет становить 28,4 мільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині хочуть побудувати завод з переробки відходів руйнувань – це вже другий подібний проєкт для області

Реалізація проєкту дозволить відновити централізоване водопостачання та забезпечити мешканців громади якісною питною водою. Адже через російський теракт на Каховській ГЕС рівень води у свердловинах та приватних колодязях селища знизився на 2-2,5 метри. Централізованим водопостачанням забезпечені лише 35% мешканців.

Як сказано в описі проєкту на сервісі DREAM, втілення проєкту передбачає відновлення частини мереж водопостачання протяжністю 5400 метрів в селищі Високопілля. З метою забезпечення зовнішнього пожежогасіння будь-якої будівлі, споруди або її частини, на водопровідній мережі передбачено встановлення пожежних гідрантів. Реалізація проєкту дозволить забезпечити 288 домогосподарств централізованим водопостачанням. 

Також там зазначається, що у Високопільській громаді російськими обстрілами було пошкоджено 1793 приватних будинки із 4429, 52 багатоквартирні будинки із 52, 13 освітні заклади із 15, 18 заклади охорони здоров’я із 19.  Однак на території громади ведуться роботи по відновленню критичної інфраструктури. І жителі громади повертаються до постійних місць проживання (більше 4 тис. жителів повернулися до ТГ).

До слова, в пресслужбі ХОВА зауважили, що в планах ЮНІСЕФ – підтримати реалізацію схожих ініціатив в селищі Архангельське, а також у Нововоронцовській громаді. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архангельське: з попелу окупації до нового життя

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів