Як вибрати автомобільний компресор

Автомобільний компресор необхідний для відновлення оптимального рівня тиску в шинах. Компактний та ергономічний пристрій рятує водія в екстремальних ситуаціях на дорозі, коли до СТО та шиномонтажу далеко, «запаски» немає, а в колесі стрімко зникає повітря. Також прилад дозволяє вимірювати та підтримувати потрібний рівень заповнюваності камери, сприяючи її повільному зносу. Сучасні моделі максимально прості в експлуатації: достатньо приєднати провід до шини, а клеми — до джерела живлення, та натиснути кнопку «Пуск». Про різновиди, особливості та правила вибору автокомпресорів розповідаємо далі.

Якими бувають автомобільні компресори

Виділяють три типи автомобільних компресорів:

1. Поршневі. Універсальний варіант для легкових та вантажних машин, який зустрічається найчастіше. Розрізняють побутові однопоршневі та топові двопоршневі пристрої. Водії віддають перевагу поршневим моделям за високу потужність, надійну конструкцію та доступні ціни на автокомпресори.

2. Мембранні. Високоміцні моделі з простою конструкцією на гумовій мембрані, які недорого коштують та легко ремонтуються. До їх недоліків належать мала потужність та заборона на експлуатацію в морози.

3. Роторні. Категорія професійних автомобільних компресорів з максимальною продуктивністю та автоматичною роботою, які мають відповідну ціну та використовуються на станціях техобслуговування та шиномонтажу.

Як вибрати автомобільний компресор

Купуючи компресор для автомобіля, слід уточнити такі характеристики:

1. Рівень продуктивності. Чим вище показник, тим швидше здатна накачатися шина, але дорожче компресор. Для легкових автомобілів вистачає моделей на 50 літрів за хвилину, для вантажівок — до 70–80 л/м.

2. Максимальний тиск. Показник підбирається відповідно до типу шини. Наприклад, на радіус до R17 достатньо моделей на 7–8 атмосфер, для великих коліс — на 10 АТМ та більше.

3. Тип живлення. Автомобільний компресор може працювати від акумулятора через крокодили або включатися в прикурювач. Преміальні моделі комплектуються власною АКБ.

4. Наявність манометру. За його допомогою можна контролювати рівень тиску в шинах та накачати камери до досягнення необхідних параметрів. Механічні манометри недорогі, але мають похибки, на відміну від більш надійних цифрових версій.

5. Додаткові риси. Наприклад, функція «Автостоп» припиняє подачу повітря за досягнення бажаного тиску, ліхтарик дозволяє використовувати техніку в темряві, захист від перевантажень та води продовжує термін експлуатації автомобільного компресора.

Тепер ви знаєте все про особливості та правила вибору компресорів для автомобілів. Бажаємо вдалих покупок!

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів