Епопея з перейменуванням Первомайська триває: чи стане місто Богословськом?

Епопея з перейменуванням Первомайська триває: чи стане місто Богословськом?

Автор: Марина Поліщук 01 Май 2024 17:00

Чи перейменують місто Первомайськ на Ольвіополь? Можливо, ні – депутати міської ради виступили проти й запропонували відправити на розгляд Верховної Ради інший варіант назви.

Після того, як парламентський комітет проголосував за назву Ольвіополь та відправив її разом з іншими новими 343 назвами населених пунктів та районів на остаточне голосування до Верховної Ради, суспільство стривожилося. Почалися дискусії тепер уже навколо нової назви, точніше, її імперського походження.

Нагадаємо, чому ж Комітет з питань організації держвлади проголосував саме за цю сумнівну назву. Ось як про це висловився перший заступник голови Комітету Роман Лозинський:

«Особисто я не підтримував це рішення, бо назва міста, яку запропонувала міська рада, є сумнівна і з точки зору історії, і з точки зору географії та суті деколонізації, тож голосував проти. На підтримку Ольвіополя виступив також мажоритарник від цього округу Максим Дирдін. Але комітет визначився саме так, як визначився».

Проти Ольвіополя виступив також і Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який родом з Миколаївщини.

«Імперський Ольвіополь замість червоного Первомайська? Не заслужила цього Миколаївщина...» - написав він на своїй сторінці в соцмережі.

Варіант з Ольвіополем швидко підхопили російські пропагандисти, які почали радісно поширювати цю новину зі словами «Ольвиополь – это русский город».

Скріншот повідомлення одного з пропагандистських ресурсів

Зрештою схаменулася і місцева влада та депутати, які до цього фактично саботували перейменування міста. Тарас Кремінь був дуже засмучений з цього приводу – він стверджував, що «занадто багато політики в стінах Первомайської міської ради» і що «фракції думають не про завтрашній день, а про те, як обійти закон».

І от у понеділок, 29 квітня, відбулася позачергова сесія Первомайської міськради, де знову розглядали зокрема й питання перейменування міста. Нагадаємо, що трохи часу для цього ще є, оскільки законопроєкт про перейменування у Верховній Раді заблокували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроєкт про перейменування у Верховній Раді заблокували через Порт-Анненталь: кого не влаштовує назва?

Як повідомила пресслужба міськради, відбулося дуже бурхливе обговорення – дискусії тривали майже 2 години. Перед депутатами виступили юристи, які пояснили, чому назва Первомайськ підлягає заміні, а також виступили краєзнавці, які аргументовано пояснювали обрання для пропозиції назву Богословськ.

Але деякі вперті місцеві депутати все одно наполягали на своєму – спробувати ще раз «достукатися» до Верховної Ради, щоб вона розглянула можливість залишити назву Первомайськ...

Зрештою, на сесії ухвалили рішення надати до парламенту пропозицію назви Богословськ, а також пропозицію про детальне вивчення можливості залишити назву Первомайськ.

Стежимо далі за розвитком подій.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів