Чарівні сиворакші: на Одещині гніздяться пернаті гості з Південної Африки (фото)

Чарівні сиворакші: на Одещині гніздяться пернаті гості з Південної Африки (фото)

Автор: Дарина Лапіна 01 Май 2024 14:20

Вже майже два тижні на території національного природного парку «Тузлівські лимани» облаштовують собі гнізда неймовірно красиві тропічні птахи – сиворакші. Нині пернаті селяться на рекреаційній ділянці «Тузлівська Амазонія». 

Про появу тропічних пташок на території одеського нацпарку розповів еколог Іван Русєв на сторінці НПП «Тузлівські лимани». 

«Їхній шлях пролягав від далекої Південної Африки до нас – понад 6000 км. Сиворакші летіли через багато мирних країн і прилетіли в країну, де триває війна.

Зазвичай вони вибирають собі затишні місця на схилах наших лиманів. Обираючи урвища над лиманами, протяжність яких величезна, вони підчищають старі нори і незабаром загніздяться.

Їм треба поспішати, оскільки вже у серпні вони мають летіти назад – у далеку Африку, де їх завжди з нетерпінням чекають аборигени далекого континенту», - розповів Іван Русєв та опублікував фото тропічних пташок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни

Науковець зауважує, що сиворакша – рідкісний птах фауни України та занесений до Червоної книги, але вибухи й інші шуми війни негативно впливають на їх мирне життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині близько тисячі лелек оселились в укріплених енергетиками гніздах

Головна світлина ілюстративна, фото в тексті зі сторінки НПП «Тузлівські лимани».

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів