Російські окупанти проводять примусове виселення людей з ряду населених пунктів лівобережжя Херсонщини

Російські окупанти проводять примусове виселення людей з ряду населених пунктів лівобережжя Херсонщини

Автор: Юрій Лобачов 01 Май 2024 18:20

Черговий злочин російські окупанти вчиняють на території тимчасово окупованої частини Херсонської області. Як повідомляє Центр національного спротиву, посилаючись на місцеве підпілля, окупаційна адміністрація проводить примусове виселення жителів ряду населених пунктів. 

Мова про Голу Пристань, Кохани та Гладківку. За даними ЦНС, вивезення населення проводиться автобусами, які раніше рашисти відібрали у захоплених ними школах та автотранспортних підприємствах. 

"Населення тимчасово розміщують у населених пунктах Півдня Херсонської області та у Криму. Приміщення де їх розміщують спеціально переповнені та мають незадовільний стан, щоб продовжувати агітувати їх до переїзду на росію, а чоловіків спонукати до постановки на військовий облік з подальшою мобілізацією до лав окупаційного війська", - пише Центр нацспротиву. 

Українське підпілля зазначає, що населенню окупанти забороняють брати з собою габаритні речі, дозволяючи лише ручну поклажу. В ЦНС додають, що примусове вивезення пов'язано з роботою ворога щодо вивільнення житлових будинків для подальшого заселення туди російських військових, працівників окупаційних адміністрацій та росіян, які бажають переїхати у вказані населені пункти. 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Правозахисники: на окуповані території України вже переселилися сотні тисяч росіян

"Дані заходи є частиною російського плану з витіснення українців з прифронтових ділянок, що є складовою геноциду українського населення та цілковитої зміни демографічного складу на ТОТ Півдня та Сходу України", - пише Центр національного спротиву. 

Відомо також, що окупанти облаштовують накриття сіткою над автомобільною дорогою Р57 на ділянці Гола Пристань — Таврійське. Сітки закріплюють на деревах та стовпах уздовж дороги. Таким чином окупанти намагаються уберегти свою техніку від українських дронів.

Як раніше повідомляла "Гривна", активісти рухів "С.Р.О.К." та "Жовта стрічка" заявили про оголошення примусової "евакуації" до Залізного Порту жителів сіл Чулаківка, Старої Збур'ївки та Нової Збур'ївки. Згодом Херсонська обласна військова адміністрація заявила, що заходів з примусового вивезення населення цих населених пунктів не відбулося. 

Речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков в ефірі "Радіо Свобода" зазначив, що чутки про так звану "евакуацію" розповсюджували серед місцевого населення самі російські окупанти. 

"Люди, які проживають, кажуть, що спочатку була ця інформація, що треба виїжджати всім. Зараз вже окупанти поперевдягалися в цивільне і не розповідають про це. Щодо самої такої місцевої ланки окупантів, які начебто займаються… сільрада, там, двоє чоловіків працюють із колаборантів і кажуть: приїжджають один раз на день, відкривають сільраду, закривають. Поки що вони там. Десь поблизу, але вони не постійно в самому селі. Якщо вони там наступні дні не будуть приїжджати, то можна вважати, що вони евакуювалися, мабуть", – заявив Толоконніков.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів