Минув місяць, а вода й досі – коричнева: що стало причиною забруднення одного зі ставків Одеси і коли проблему вирішать

Минув місяць, а вода й досі – коричнева: що стало причиною забруднення одного зі ставків Одеси і коли проблему вирішать

Автор: Ян Ярчук 02 Май 2024 11:45

На початку квітня вода у ставку дендропарку Перемоги, що в Одесі, раптово змінила колір і стала коричневою. На цю проблему одразу звернули увагу місцеві жителі.

Як писала «Гривна», тоді працівники підприємства запевнили, що цьогорічна перевірка якості води показала, що вона є безпечною. Також комунальники не виключали, що водойму могли забруднили навмисно.

«Всі показники якості природної води в нормі. На сьогодні достеменно невідомо чим або ким викликані зміни кольору та запаху води, джерела змін можуть бути як природні процеси так і навмисне нанесення шкоди», – інформували у Департаменті екології та розвитку рекреаційних.

З моменту як вона у ставку змінила колір минув вже місяць. І як стало відомо причиною виникнення проблеми є обладнання, що вийшло з ладу.

Днями про це повідомила директорка міського Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Марина Савченко:

«Після консервації системи оборотного водопостачання в зимовий період насосне обладнання ставків вийшло з ладу. Це спричинило певні застійні процеси, які мали наслідок у вигляді зміни кольору води, мутності, періодичної появи неприємного запаху».

Вона додала, станом на 1 травня поновлено штатний режим роботи як насосного обладнання, так і фонтанів та підживлення води ставків.

«Нормалізацію технічного стану води в ставках прогнозуємо вже в середині травня», – зазначила Савченко.

Також, за її словами, додатково опрацьовується проведення комплексного технічного обслуговування ставків та заходи щодо очищення. Проводити ці планують наприкінці весняно-літнього періоду.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Зелений острівець серед багатоповерхівок: чим цікавий одеський дендропарк Перемоги (фото)

Фото: Гривна

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів