В наш час обміняти валюту стало простим та звичним процесом, під час якого часто можна стати жертвою обману. Як не потрапити на гачок валютних шахраїв? Далі ми навели кілька простих шахрайських схем, які дозволять вам не втратити свої заощадження через махінаторів. Перш за все варто пам'ятати, що обмінювати валюту завжди потрібно в перевірених пунктах обміну та онлайн-сервісах. Зокрема, ми можемо порадити: https://obmenka24.kiev.ua/ - перевірений часом сервіс з багатьма пунктами по всій Україні та вигідним курсом обміну.

Фантомні обмінники

Найпростіший спосіб обміняти валюту - піти в пункт обміну, які сьогодні розташовані буквально на кожному кроці. В кожному районі та людному місці будь-якого міста України ви завжди побачите яскраві вивіски та табло з вигідним курсом. Не завжди в клієнтів таких точок обміну є час та бажання перевірити справжність ліцензії та інших дозвільних документів, які підтверджують справжність обміннику. Цим і користуються шахраї, відкриваючи так звані "фантомні обмінники".

Зазвичай, ще звичайне віконце в будинку або ларьок з барвистим банером, який пропонує найвигідніший з можливих курсів. Людина клює на цю вигоду і стрімголов несе свої заощадження до такого псевдопункту, який видає своєму клієнту фальшиві купюри. Працює такий обмінник пару годин. Тому коли обман викривається, знайти аферистів дуже складно.

Найпростіші обмани

Далі розглянемо найпростіші схеми обману в пунктах обміну. Наприклад, ви шукаєте вигідний курс злотого в Києві, але натрапили на недобросовісний обмінник. Як можуть вас обманути і на що варто звернути увагу?

- перший пункт найбанальніший - обрахунок клієнта. Завжди уважно перераховуйте кошти отримані від касира не відходячи від каси. Досвідчений працівник обміннику легко може обрахувати клієнта, скориставшись його неуважністю та ситуацію, коли він квапиться;

- розповсюджений таких спосіб махінації, як псевдовигідний курс на табло, яким заманюють клієнтів. Однак після обміну касир видає суму, меншу від очікуваної. Чому так? Бо ніхто не попереджає, що цей "курс" діє при обміні великої суми. Або відповідна позначка з попередження написана дуже дрібним шрифтом;

- окремі пункти обміну можуть видати старі, поношені або надірвані купюри. Тут варто одразу вимагати їх заміни. В іншому випадку здати такі банкноти можна лише в центральному банку за суттєво зниженим курсом.

Існує також така хитрість під назвою "фальшива купюра", яку в обмінниках зазвичай проводять з невеликим номіналом. Касир скаже вам, що банкнота не є справжньої, розраховуючи що ви підете, забувши про купюру. Варто зазначити, що вилучення фальшивих грошей має проводитися в присутності правоохоронців.

Обмін онлайн

Онлайн обмінники набувають в наш час все більше популярності. І тут потрапити на шахраїв ще простіше.

Варто звернути увагу на кілька факторів під час вибору сервісу обміну валют. Перше - це оформлення сторінки. Справжній та перевірений обмінник має унікальний дизайн сайту, який не копіює сотні інших сервісів. Важливо пам'ятати, що справжній обмін валют онлайн не може бути розташований та безкоштовних доменах та хостингу.

Також, звісно, на сайті мають бути всі реквізити та дозвільні документи юрособи, яка провадить діяльність з обміну валют.

Замість висновку ми порадимо завжди покладатися на відгуки реальних людей, щоб не стати жертвою шахрайства.

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів