Повітряні компресори для вашого бізнесу: як обрати?

Шукаєте який компресор обрати для вашого підприємства, але не знаєте який - масляний або безмасляний? Разом з eccoair.ua ми допоможемо зробити вибір та пояснити, що це за обладнання і для яких завдань воно використовується.

Для початку треба розібратися, що таке масляний компресор. Масло в ньому використовується для змащення та охолодження деталей - поршнів, клапанів та циліндрів. Це сприяє низькому зношуванню механізмів компресора та збільшення терміну його служби. Також масло знижує температуру потоку повітря, впливаючи позитивно на його якість.

Безмасляний компресор навпаки не використовує масло для охолодження, що дозволяє використовувати їх в галузях, де заборонено застосування масла в стиснутому повітрі. Наприклад, в медзакладах, стоматології та харчовій промисловості.

Масляний компресор з системою фільтрації повітря: можна використовувати?

Існують рішення, коли під час вибору компресора можна обійтися звичайним масляним, додавши систему фільтрації повітря. Для деяких потужностей це може бути раціонально. Зазвичай в таких випадках використовуються магістральні повітряні фільтри та масляні сепаратори. Однак, подібні технічні рішення мають розраховуватися відповідними фахівцями з точки зору припустимості їх використання. Адже є моменти, коли для роботи певного обладнання не допускається використання масляних компресорах з системами видалення масла.

Яка вартість?

Зазвичай, масляні компресори коштують дешевше, так як вартість їх виготовлення є нижчою. Зокрема, це стосується вимог до точності виготовлення деталей та комплектуючих. Масляні не вимагають таких мінімальних допусків, як під час випуску безмасляних компресорів.

При виборі типу обладнання грає роль наявність альтернативи та економічне обгрунтування.

Різниця в обслуговуванні та надійність

Існує різниця в обслуговуванні компресорів під час їх експлуатації. Для масляних обов'язкова регулярна заміна мастила у відповідності до регламенту. Також змінними є фільтри.

Для компресорів безмасляних такі процедури не застосовуються. Однак, разом з таким обладнанням може були використані повітряні фільтри та сепаратори, про які ми згадали вище. Ось вони і потребують регулярного обслуговування.

Варто пам'ятати, що неправильне використання компресорів призводить до виходів з ладу. Серед таких факторів - експлуатація в умовах підвищених температур, вологості або забрудненого повітря. Всі ці умови чітко прописані виробником, тому потрібно дотримуватися всіх рекомендацій. Адже вартість ремонту критичних пошкоджень механізмів компресору наближена до вартості нового обладнання.

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів