Персикові сади зачаровують не тільки у період цвітіння, а й збору врожаю, коли гілки гнуться від золотавих і рум'яних плодів. Одним з таких місць на Одещині є «Персикова хата» в селі Базар'янка Тузлівської громади. Це місце вже стало популярним серед поціновувачів цього соковитого фрукта.
Сім'я Асютенко втілила свою мрію, створивши персиковий сад, який не лише приносить плоди, а й радість гостям та туристам. Історію родини розповіли на фейсбук-сторінці Тузлівської громади.
Як зазначає господарка саду Антоніна Асютенко, їхній шлях до створення «Персикової хати» розпочався з великої любові до рослин і безмежної віри у власні сили.
«Сад – це кропітка, важка робота, яка потребує часу та великих знань, особливо, якщо вирощувати його з нуля, особливо, якщо це примхливий персик. Наш сад почався з любові до рослин та мрії, одне дерево персика, яке росло на городі, перетворилось на рожеве море цвітіння, на зелений гарний сад», – говорить пані Антоніна.
Наразі сад вже налічує до двох сотень дерев, це як старі, так і нові насадження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Врожай зростає, а площі зменшуються: фахівці розповіли про ризики для виноробної галузі на Одещині
Жінка також розповіла, що у мирні часи територією полюбляли гуляти люди, які приїжджали до «Персикової хати», аби власноруч зірвати персик, скуштувати його безпосередньо з дерева.
«Їм дуже подобалось гуляти садом під екскурсійні розповіді про кожне дерево, кожен сорт. Це незабутні емоції! А ще це величезна праця. Наш сад – хатинка для персиків, які ростуть у любові», – додає власниця.
Нині на сторінці Тузлівської громади пишуть, що усіх охочих знову запрошують відвідати цей персиковий рай на Одещині. Адже сезон у самому розпалі.
Основну частину саду звичайно займають персикові дерева, але окрім них тут зростає ще безліч насаджень. Є декілька сортів абрикос, зокрема чорний, сливи, яблука, черешні, груші, вишні, хурма, айва та навіть ківі.
Також постійно сад збагачується кущовими рослинами: малиною, ожиною, йоштою, ожиномалиною, гранатом і різноманітними сортами винограду.
Фото зі сторінки Тузлівської громади, фейсбук
Тэги: