Поки триває літо НПП «Тузлівські лимани» вже стали місцем прихистку для десятків тисяч птахів-мігрантів, які прилетіли з різних куточків світу, навіть з тундри.
Про те, які саме птахи завітали на Одещину й чим ця місцевість так їх приваблює пояснив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.
Серед птахів-мігрантів – качки, кулики й чаплі.
Раніше «Гривна» також писала, що на початку липня на лиманах з’явилися кулики-довгоноги, які мігрували з Африки. Науковці зауважують, що це рідкісний птах і він перебуває під захистом Червоної книги України, Боннської та Бернської конвенціями, Угодою AEWA та Директивою ЄС про захист диких птахів.
Кулики-довгоноги
«І зараз найбільш примітна сіра чапля, яка має потужний крик і їх в різних місцях парку понад три сотні. Це в основному молоді птахи, які збираються з різних місць гніздування країни для того, щоб поживитися атериной, анчоусом, бичками та іншими ласощами, які дають Тузлівські лимани у цьому році, завдяки наявній протоці з морем», – говорить Іван Русєв.
Однак не тільки рибне багатство приваблює сірих чапель. Адже птахів можна бачити й на луках, й на степових ділянках нацпарку, де багато комах, ящірок та мишоподібних гризунів.
«Але коли є потужні шуми дронів над лиманами і в цілому чутні різні лякаючі звуки війни, вони також лякаються і метушаться, перелітаючи з місця на місце», – розповідає еколог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни
Він додав, що на Одещині птахи довго не затримаються, набравшись сили, вони шукатимуть більш спокійні місця.
Фото зі сторінки Івана Русєва
Тэги: