Жителям трьох громад Бериславського району благодійники надали допомогу у вигляді невеликих сонячних електросистем. Тож люди можуть вдома заряджати телефони та інші пристрої – не треба кудись іти, ризикуючи потрапити під обстріл.
Такими електросистемами волонтери забезпечили 370 домогосподарств у селах Новорайської, Тягинської та Бериславської громад, які розташовані вздовж Дніпра, ідеться на сторінці «Південної стратегії розвитку».
У більшості цих населених пунктів світла немає вже понад 2 роки через зруйновану окупантами інфраструктуру. Тож люди, які залишаються в селах, змушені збиратися в певних місцях, щоб принаймні зарядити телефони для зв’язку з рідними чи ліхтарики. Це небезпечно, адже російські терористи часто ціляться саме в місця скупчення мирних людей.
Уникати таких ситуацій допоможуть індивідуальні сонячні електросистеми. А крім того, вони забезпечать родині мінімальні потреби в електроенергії.
Таку ініціативу запропонували волонтери громадського об’єднання «Космос табір», її підтримали в неурядовій організації «Південна стратегія розвитку». У межах конкурсу «Гранти групам взаємодопомоги» «Космос табір» отримав грант у розмірі 10 тисяч доларів для реалізації ідеї.
Волонтери власноруч зібрали 370 мінісистем для заряду від будь-якої сонячної панелі.
«Сонячна мініелектросистема – просте бюджетне рішення отримувати електроенергію з будь-якої панелі, навіть пошкодженої. В основі – модуль заряду, який напряму приймає енергію від панелі та видає заряд на 4 USB роз’єми», – розповіли в ГО «Космос табір» та додали, що собівартість такої системи разом із сонячним кабелем, захищеним від ультрафіолету, складає до 1 тисячі гривень.
Далі була дорога на Херсонщину – людям у села поблизу лінії фронту волонтери самі доправили сонячні електросистеми.
Про свій досвід користування мініелектросистемою розповіла жителька села Червоний Маяк Наталія:
«Після звільнення села електроенергії в нас так і не стало, тому що це зона бойових дій і відновити електроенергію дуже складно. Тому її взагалі немає. Дуже зручно вдома користуватися такою системою. Знаєш, що завжди є можливість підзарядити телефон або використати електроенергію для інших цілей».
Староста Червономаяцького старостинського округу Олександр Вороний додає:
«Ми знаходимося біля Дніпра, електроенергії в нас немає вже майже три роки. Ми підключали генератори, щоб зарядити необхідні пристрої, але через це відбувалося скупчення людей. А це могло призвести до обстрілу. Мініелектросистеми дозволяють уникати таких скупчень і дозволяють людям заряджати павербанки й телефони вдома».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Наші комунальники могли про таке тільки мріяти»: громада на Херсонщині отримала важливу спецтехніку
Фото зі сторінок у фейсбуці «Південна стратегія розвитку Southern Development Strategy» та «Космос табір»
Тэги: