У Миколаєві демонтували історичну будівлю – місцева влада розбирається, як так сталося

У Миколаєві демонтували історичну будівлю – місцева влада розбирається, як так сталося

Автор: Дарина Лапіна 16 Май 2024 15:30

В Миколаєві власник будівлі, що має статус пам’ятки архітектури місцевого значення та була пошкоджена внаслідок російських обстрілів, днями провів її демонтаж. 

Пам’ятка архітектури місцевого значення, про яку йдеться – «Комплекс «Дача Кудрявцева», зведена в кінці ХІХ століття. Будівля розташована по вулиці Спортивній, 13, в Миколаєві. Комплекс з шести пам’яток в квітні 2022 року був внесений до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомили у відділі охорони культурної спадщини Миколаєва. Там же зауважили, що пам’ятка архітектури знаходиться в приватній власності, а власником об’єкта називають ТОВ «РЕСТРО КЛАБ».

Днями на сторінці відділу охорони культурної спадщини Миколаєва опублікували допис, в якому переповіли послідовність подій останніх років – від моменту пошкодження історичної будівлі російськими обстрілами до остаточного її демонтажу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над відновленням історичної будівлі в Миколаєві місцеві архітектори працюватимуть разом з європейськими фахівцями

Так, в 2022 році під час ракетних обстрілів міста одна зі споруд комплексу – двоповерхова будівля колишнього будинку відпочинку «Комунар», зазнала значних пошкоджень. В результаті влучання снаряду було зруйновано частину другого поверху північно-східного крила будівлі.

В серпні 2023 року працівники міського відділу охорони культурної спадщини склали акт візуального обстеження комплексу та рекомендували власнику провести першочергові роботи по збереженню будівлі з подальшим її відновленням.

Однак замість відновлення власник вирішив демонтувати пам’ятку.

Будівельний майданчик на місці колишнього корпусу «Дачі Кудрявцева».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві поменшало історичних пам'яток (фото)

Про це спеціалістам відділу охорони культурної спадщини Миколаєва стало відомо 29 квітня цього року, під час планового виходу на місце. Фахівці відділу склали відповідний акт та направили офіційне повідомлення органу охорони культурної спадщини вищого рівня та припис власнику об’єкта - ТОВ «РЕСТРО КЛАБ».

Також у відомстві зауважують, що не отримували від власника історичного комплексу жодних офіційних повідомлень щодо ходу ремонтних робіт та стану пам’яток.

«Зі слів представника власника всі питання, які виникали в ході реставрації узгоджувалися з органом охорони культурної спадщини вищого рівня.

Наразі чекаємо письмової інформації від власника пам’ятки та призначення відповідних охоронних заходів щодо пам'ятки місцевого значення та її території від управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА», - йдеться в повідомленні відділу охорони культурної спадщини Миколаєва.

Як виявилось, управління культури Миколаївської ОВА не надавало дозволу на демонтаж одного з корпусів архітектурної пам'ятки місцевого значення, відомої як «Дача Кудрявцева».

Про це «НикВести» повідомила завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Ольга Скарлат. 

«Ми таке не погоджували, це неможливо. Управління культури ОВА не погоджувало будь-які роботи з демонтування пошкодженого обʼєкту», - сказала Ольга Скарлат.

Станом на зараз міський та обласний органи охорони культурної спадщини намагаються зʼясувати, що насправді сталося з памʼяткою архітектури. В управлінні культури Миколаївської міської ради зазначили, що поки рано казати, якими будуть наслідки для власника території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротьба тривала три роки: суд поставив крапку в справі будівництва багатоповерхівки в історичному центрі Одеси

Згідно з даними Опендатабот, основним видом діяльності ТОВ «РЕСТРО КЛАБ» є ресторанний бізнес, надання послуг мобільного харчування. Кінцевими бенефіціарними власниками компанії є Вячеслав Аксендлєр, Борис та Валентин Берестнєви. Останній є українським баскетболістом та заслуженим тренером України. Дружина Валентина Берестнєва – Ганна Ременнікова є головою адміністрації Інгульського району Миколаївської міськради та депутатом Миколаївської міськради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі підприємець захопив тротуар та мало не знівечив пам’ятку архітектури – добудовував кухню до свого кафе

Головна світлина відділу охорони культурної спадщини Миколаєва, в тексті – «НикВести».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів