У Херсоні скандали навколо гуманітарки: пекарня Порошенка, памперси для дорослих, гнилі овочі

У Херсоні скандали навколо гуманітарки: пекарня Порошенка, памперси для дорослих, гнилі овочі

Автор: Євген Веселов 21 Декабря 2022 16:32

Пекарня, яку подарував Херсону Порошенко, так й не запрацювала

3 грудня п’ятий Президент України Петро Порошенко відвідав звільнений Херсон і передав ГО «Справа Громад» обладнання для міні-пекарні, потужний генератор. Завдяки цьому 1200 людей змогли б щоденно отримувати безкоштовно хліб.

Але 20 грудня стало відомо, що пекарня так й не запрацювала, хоча у активістів були попередні погодження від влади, а також забезпечення сировиною. Більше того, 19 грудня росіяни обстріляли будівлю, де без діла стояло вартісне обладнання. Опоненти відразу звинуватили команду Порошенко у тому, що саме вони через свої відео- та фотозвіти з об’єкту, де встановили пекарню, зробили собі медвежу послугу – навели вогонь ворогів. Але фактом залишається те, що за два тижня після встановлення обладнання, пекарня так й не запрацювала.

«Шокований і обурений ситуацією навколо нашої пекарні, яка мала вже сьогодні роздавати херсонцям безкоштовний хліб, - написав на своїй сторінці у Фейсбук Петро Порошенко. - Як розповіла нам активістка ГО «Справа Громад» Оксана Погомій, раптом почалися «палки в колеса» вже налагодженого процесу…
За словами Оксани, ще 1 грудня очільниця Херсонської міської ВЦА Галина Лугова погодила відкриття пекарні в одній з тутешніх шкіл. Але комусь дуже «муляє» то хліб від Порошенка, то гуманітарний намет, то буржуйки, то ще щось. Тож «згори» спустили вказівку «пекарні не буде».

Ми привезли і встановили сучасне нове обладнання. Наша команда готова забезпечити пекарню автономним водопостачанням та електрикою. Борошном, цукром, дріжджами і робочими руками. Пекарня готова працювати цілодобово і давати щодня не менше 600 кг безкоштовного хліба. Не потрібно нічого від чиновників, окрім дозволу на це приміщення.

Наші активісти роблять все, щоб велика кількість херсонців мала можливість покуштувати, вдихнути, просто відчути запашний, свіжий український хліб. Бо люди, які прожили більше 8 місяців в окупації, ще й не мають грошей, не мають роботи. Не мають нічого, крім надії і віри в Україну, яку вони пронесли через жахи російського терору».

Через добу після появи інформації про перешкоджання роботі пекарні з боку влади Херсона на сторінці Херсонської міської ради з’явився коментар очільниці Херсонської міської адміністрації Галини Лугової, яка закликала політиків не маніпулювати та не спекулювати на темі хлібу:

«На сьогодні в м. Херсон зруйновано 34 освітніх заклади. Зокрема той, в якому було сплановано відкриття волонтерської пекарні.

Тому я прошу всіх зацікавлених осіб утриматися від маніпулятивних висловлювань з цього приводу.
Місто Херсон на сьогодні забезпечено соціальним хлібом в достатньому обсязі. Минулого тижня містяни отримали 51 тисячу хлібин, населені пункти старостинських округів — понад 23 тисячі. Крім цього, три наші приватні пекарні випікають 6 тисяч хлібців щоденно, днями починає працювати наш хлібзавод з щоденною потужністю біля 6-8 тисяч одиниць хліба. Такі обсяги перекривають всі потреби в даному продукті».

Висновки з ситуації робіть самі.

Цікаво, що 19 грудня фонд Порошенка передав Миколаєву мобільну котельню, яке буде підключатися у разі бомбардувань – на час, коли лагодитимуть уражені котельні. Це збереже мережі та й людей від замерзання цієї важкої зими.

«Ми зробили її мобільною, бо, як усі вже знають, дрони-шахіди б’ють саме по прив’язці до GPS. І автоматичною – такою, яка працює без людей. Ми хочемо зробити таку ж котельню у Херсоні, який зараз без тепла. Давайте це зробимо в українському Ізюмі.

Це – дуже дороговартісний проект, але він став можливий не лише через ресурс, який нам вдалося знайти. А ще й через людей Миколаєва, які допомогли нам все організувати», - написав на своїй сторінці у ФБ Петро Порошенко.

Цікаво, чи тримає після всього Херсон міні-котельну, або Порошенко відвезе подарунок до іншого міста України, влада якого готова сприймати підтримку навіть з політичним чи партійним присмаком? Але хіба це зараз так важливо, хто саме допомагає, коли Херсон стікає кров’ю?

Памперси для дорослих застрягли на складі, а овочі гниють

«Я досить довго не розміщував це фото. Бо мав надію, що влада міста якось буде реагувати на ситуації. Але ні, - написав на своїй сторінці у Фейсбук волонтер Ігор Цуркан. - Це фото памперсів для дорослих, які знаходяться вже десь 3 тижні на складах міської адміністрації. Ми писали заявки, пані Галина Лугова особисто обіцяла задовольнити всі прохання. Але ні, не склалося.

Памперси для дорослих завжди були "дефіцитом" і але ж чому ви їх тримаєте на складах???

Цитата:
Люди реально ділять по одному з пачок. Розміри також вже не мають значення. Вибачте, малі памперси трусами підтягують, великі - інколи ріжуть навпіл навіть. А тут до стелі лежать...»

Інша волонтерка Наталія Шатілова-Погасій (Червоний Хрест) у коментарях пише:

«згадую херсонські гуманітарні склади в Миколаєві... Криси поїли, строки вийшли, згнило та зіпсувалося все, що не вистачило розуму чи бажання своєчасно перевезти в Кривий Ріг та Запоріжжя... Ми теж писали заявку на дорослі памперси, ліхтарі, пелюшки, але... Дякуємо друзям-волонтерам, які допомагають та надсилають нам гостро-необхідні товари».

Волонтерка Ірина Мезенцева пише:

«На складах міської влади гниють овочі, фрукти. Голови ОСББ випрошують допомогу! А міжнародні організації все РОЗУМІЮТЬ І більше довіряють волонтерським командам, які протягом окупації допомагали людям, знають потреби та обсяг! Друзі, ми СИЛА!»

Це вже не перший скандал, який виникає навколо гуманітарної допомоги, яку після звільнення Херсона та правобережжя направляють в область великі міжнародні фонди, приватні благодійники, волонтери. Громадськість обурювалася, що керівники області на міста давали команду привозити всю допомогу на площу Свободи і там під фото- та відеокамери роздавали набори та пакети. Потім фури почали спрямовувати на логістичні склади, а звідки допомога має розвозитись адресно у центри видачі допомоги по мікрорайонах. Але, як бачимо, й тут виникають проблеми. Причому не тільки в місті, в області у територіальних громадах, повідомляють волонтери, ситуація набагато складніша.

Зрозуміло, що влада боляче реагує на критику, посилається на нестачу рук, але очевидно, що змучені, знервовані, без заробітків, а інколи й житла жителі області заслуговують на увагу, а волонтери – на подяку від влади.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: