Ситуація на третій день катастрофи: площа затоплення Херсонщини та рівень води у водосховищі
Фото з відкритих джерел

Ситуація на третій день катастрофи: площа затоплення Херсонщини та рівень води у водосховищі

Автор: Марина Поліщук 08 Июня 2023 11:30

Станом на ранок 8 червня в Херсонській області внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС затоплено 600 квадратних кілометрів території. Під водою перебуває 32% правобережжя та 68% лівобережжя області. Середній рівень підтоплення становить 5 метрів 61 сантиметр, повідомив під час ранкового звернення керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

За попередніми даними, підтоплено 20 населених пунктів та 2 629 будинків на правому березі Дніпра. Щодо лівого берега, відомо що в Новій Каховці вода вже зійшла. В Олешках рівень води становить 2-3 метри, місто затоплене на 90%.

За добу рівень води в Каховському водосховищі знизився на 1,4 метра - до 13,05 м, повідомила пресслужба «Укргідроенерго» (УГЕ).

«Триває зниження рівня води в Каховському водосховищі. У районі Нікополя станом на 8:00 8 червня він становить 13,05 м», ідеться в повідомленні.

Наразі зниження води у водосховищі сповільнилося: для порівняння, за даними УГЕ на ранок 7 червня, за добу з моменту підриву Каховської ГЕС рівень водосховища знизився на 2,5 м, до 14,41 м у районі Нікополя.

Водночас, за даними компанії, на даний час продовжуються руйнування водозливної греблі, земляної вставки між будівлею станції та шлюзом.

Наразі для зменшення підтоплень коригується режим роботи гідроелектростанцій та накопичується вода вище Каховської ГЕС в інших водосховищах Дніпровського каскаду.

Також УГЕ спільно з проєктним інститутом «Укргідропроєкт» опрацьовує проєкт зведення перемички (перекриття) Каховського водосховища для відновлення рівня води до проєктної позначки до підриву. Готується перелік першочергових завдань та робіт.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів