Шахраї перевдягаються в камуфляж: як розпізнати фальшивого співробітника ТЦК
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Шахраї перевдягаються в камуфляж: як розпізнати фальшивого співробітника ТЦК

Автор: Марина Поліщук 25 Червня 2024 14:15

В Одесі з’явилися шахраї, які під виглядом співробітників ТЦК та поліцейських погрожують чоловікам на вулиці повістками. Як розпізнати ряджених у камуфляжний одяг та як поводитися в таких випадках – поради військового експерта.

Історію, яка днями трапилася з ним, розповів у соцмережі Віталій Волочай –український спортивний коментатор.

За словами пана Віталія, на зупинці в Одесі до нього підійшли двоє поліцейських та попросили показати документи. Побачили, що чоловік стоїть на обліку та що «Резерв+» у нього є. Після цього до них приєднався співробітник ТЦК. Знову те саме перевірив і повідомив, що виписує повістку для уточнення даних.

«Виписав, дає мені. Кажу, а нічого, що я не підписався ніде? Він розгубився», – пише Волочай.

Далі ТЦКашник запропонував поїхати разом у центр комплектування – мовляв, ми тебе повз чергу проведемо, і до вечора будеш мобілізований. Коментатора здивувала поведінка чоловіків та їхні натяки. До того ж папірець-«повістку» вони видали без печатки, без підписів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один день у ТЦК: одеський доброволець – про те, що відбувається за стінами військкоматів

Пан Віталій одразу вирішив зателефонувати до військкомату, де йому запропонували сфотографувати документи поліцейських і співробітника ТЦК.

«Кажу, мужики, покажіть посвідчення поліцейських і посвідчення ТЦК, я зафільмую. Віддали мені військовий і розбіглися в різні сторони. Поліцаї в одну, хлопець у формі – в іншу», – розповідає кінець історії Віталій Волочай.

КАМУФЛЯЖ У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ

Факт існування фейкових співробітників ТЦК підтверджує і військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» одесит Олександр Коваленко. При цьому він звертає увагу, що проблема напряму пов’язана з вільним носінням камуфляжного одягу цивільними особами. Адже в Україні немає проблеми купити «піксель» – на кожному базарі повно такого одягу.  

«На мій погляд, у воєнний час має бути гранично жорстким посилення відповідальності за носіння військової форми та камуфляж, що схожий на неї, не військовими особами!»пише Коваленко у своєму телеграм-каналі й додає, що нині в «пікселі» маскуватися можуть не лише шахраї, а й диверсійні групи.

Раніше на проблему носіння камуфляжного одягу цивільними особами звертав увагу і очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім. Як повідомляла «Гривна», він звертався до не військових жителів області з проханням не носити камуфляж на вулиці. Оскільки велика кількість людей в одязі, подібному до військового, привертає надмірну увагу російських окупантів. 

ЯК РОЗПІЗНАТИ ШАХРАЇВ У КАМУФЛЯЖІ

Стосовно того, як поводитися чоловікам, якщо на вулиці їх зупинять люди у військовій формі в супроводі поліцейських, та не стати жертвою шахраїв, Олександр Коваленко радить звернути увагу на такі важливі деталі.

1. Документи для перевірки можуть вимагати тільки поліцейські, які супроводжують співробітників ТЦК.

2. Співробітники ТЦК – це кадрові військові з відповідним званням. Звання та ранг відображені на погоні, що розміщується на грудях військового однострою. Для особливо уважних: на погоні може зазрначатися і рід військ, до яких належить військовослужбовець.

3. Ви маєте право попросити співробітника ТЦК представитися та пред'явити документ, що підтверджує його особу й звання. Співробітник ТЦК може забути наліпити погон, ми всі люди, але посвідчення він не забуде перед виходом на роботу.

«Якщо до вас підходить бородатий спортсмен в якомусь тактичному костюмі з голими липучками та щось від вас вимагає, можете сміливо сумніватися в його приналежності до військових. Особливо якщо він відмовиться показати посвідчення», – резюмує експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робота в ЗСУ: в Одесі запрацював перший цивільний рекрутинговий центр «Південь»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів