«Припиніть гальмувати угоду про танки». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 19-20 січня

«Припиніть гальмувати угоду про танки». Що писали ЗМІ світу про війну РФ в Україні 19-20 січня

Автор: Марина Поліщук 20 Янв. 2023 20:00

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. 19 січня дуже багато друкованих видань Європи, Північної та Південної Америки, Азії на перших сторінках розмістили інформацію про трагедію в Броварах, де напередодні вертоліт упав на будівлю дитячого садка. Другою важливою темою, на яку звертали увагу ЗМІ світу в контексті війни Росії в Україні, є постачання нам важкої зброї і танків.

Нижче до вашої уваги – перші сторінки газет за 19-20 січня 2023 року: заголовки та огляд деяких цікавих матеріалів, що стосуються війни Росії в Україні. Переклад здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

19 СІЧНЯ

Туреччина. Daily Sabah

МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ СЕРЕД 18 ЗАГИБЛИХ В АВАРІЇ ПІД КИЄВОМ

Міністр внутрішніх справ України, кілька інших високопосадовців та троє дітей були серед 18 осіб, які загинули внаслідок краху гелікоптера біля дитячого садка під Києвом у середу.

Вертоліт впав поряд із дитячим садком та житловим будинком у Броварах, передмісті Києва, яке було ареною запеклих боїв на початку вторгнення Росії в Україну.

На аматорських кадрах, що циркулюють у соціальних мережах, видно, що обвуглені останки гелікоптера змішалися з уламками довколишніх будівель, а автомобіль роздавлений великими уламками металу. На місці пожежі було чути крики. «У Броварах розбився гелікоптер ДСНС. 

В результаті авіакатастрофи загинуло керівництво МВС", - йдеться у повідомленні. У ньому йдеться, що загинули міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та його перший заступник Євген Єнін.

Велика Британія. Times

ТРАГЕДІЯ КАТАСТРОФИ

Олена Зеленська, перша леді України, здавалося, ледь розплакалася в Давосі після звістки про аварію гелікоптера біля дитячого садка поблизу Килва. Міністр внутрішніх справ і дитина були серед 14 загиблих, включаючи всіх дев'ятьох на борту.

Велика Британія. Guardian

В АВІАКАТАСТРОФІ В УКРАЇНІ ЗАГИНУЛИ ДИТИНА ТА МІНІСТР

Місце падіння гелікоптера біля дитсадка в Броварах під Києвом, в результаті якого вчора загинули щонайменше 18 людей, серед яких одна дитина та міністр внутрішніх справ України.

Велика Британія. Financial Times

АВАРІЯ В КИЄВІ ВБИВАЄ МІНІСТРА

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський загинув у результаті аварії гелікоптера біля дитячого садка. Тринадцять також померли.

Бельгія. De Morgen

В АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА НЕМАЄ ЗЛОГО НАМІРУ

Міністр внутрішніх справ України та двоє його старших помічників загинули в результаті аварії гелікоптера в Броварах, передмісті Києва. 

Поки все вказує на аварію. Міністр внутрішніх справ України та двоє його найближчих помічників загинули внаслідок краху вертольота у Броварах, передмісті Києва. Поки що все вказує на аварію. Міністр внутрішніх справ України та двоє його найближчих помічників загинули внаслідок краху вертольота у Броварах, передмісті Києва. Поки що все вказує на аварію.

Данія. Politiken

КАНЦЛЕР НІМЕЧЧИНИ БОРЕТЬСЯ З ЦЕЙТНОТОМ ТА РОСІЙСЬКОЮ ЕСКАЛАЦІЄЮ

Олаф Шольц поки не відповідає, чи готова Німеччина відправити в Україну німецькі танки Leopard. Можливо, він думає про Росію 1917 року.

Дотепні люди нещодавно спробували пояснити, як формується зовнішня політика Німеччини за правління канцлера-соціал-демократа Олафа Шольца. «Посібник із зовнішньої політики Німеччини», — так називалася сатирична діаграма, яка незабаром поширилася соцмережами.

Діаграма починається з того, що канцлер і його люди заперечують проблему, поки її не стає неможливо ігнорувати. Далі вони відкидають різні рішення і чекають, що зроблять союзники Німеччини. І подивіться, чи не погіршиться ситуація. 

Далі вони або пасивно спостерігають за загостренням проблеми, після чого вже пізно щось робити. Або вони відчувають невдоволення пасивністю Німеччини серед союзників країни, після чого Німеччина неохоче змінює курс і врешті хвалить себе за свої дії.

Мабуть, було чимало тих, хто думав про діаграму, коли Олаф Шольц виголошував одну з основних промов дня на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в швейцарському альпійському містечку Давос у середу.

Канцлер не забарився похвалити попередню підтримку України з боку Німеччини, перш ніж перейти до розмови про щось зовсім інше: детальний огляд таких тем, як інфляція, зелений перехід і німецька бізнес-модель, що спонукало багатьох присутніх до шукати притулку в своїх мобільних телефонах.

На питання, на яке, ймовірно, чекали відповіді багато хто із сотень присутніх, канцлер Німеччини пройшов мовчки. Аж поки не зміг, бо в останню хвилину слово отримав український слухач: «Чи піде Німеччина на відправку в Україну танків «Леопард» німецького виробництва, про що благають українці?», — цікавився слухач. 

Він зазначив, що Сполучені Штати та Велика Британія зараз порушили табу, відкривши передачу своїх танків західного виробництва. А відповідь канцлера Німеччини...? Закінчилося тим, що це були загальні фрази. «Таке питання Німеччина повинна спочатку обговорити зі своїми союзниками», заявив Олаф Шольц, виділяючи, зокрема, США та Велику Британію.

Тож це не було ані зобов’язанням, ані відмовою. Однак це був натяк на те, що повідомлення Німеччини, ймовірно, буде в п'ятницю, коли США приймають так звану контактну групу країн НАТО та інших союзників на американській німецькій базі Рамштайн.

У Давосі Олаф Шольц мав на увазі лише підкреслити дві речі.

По-перше: хоч би скільки хтось думав, що Німеччина зволікає з рішеннями, ця країна разом із Великою Британією є найбільшим постачальником грошей і військової допомоги Україні після США. І це також стосується такого обладнання, як ефективні системи протиповітряної оборони від російських ракет. 

Так само, як Німеччина за рекордно короткий термін покінчила зі своєю повною – але донедавна самовибраною – залежністю від російського газу та нафти.

А по-друге: треба зробити так, щоб Росія не виграла війну в Україні, але водночас не допустити, щоб ситуація вийшла з-під контролю.

«Це не повинно перерости у війну між НАТО та Росією», — сказала канцлер Німеччини, перш ніж через півгодини це було передано явно зворушеному президенту Зеленському в українській столиці Києві.

«Росії знадобилася секунда, щоб розпочати війну... зовнішньому світу знадобилися дні, щоб відреагувати», — сказав він і попередив, що зараз світ також переживає «кризу часу» на додачу до всіх інших криз, таких як кліматична криза, енергетична криза. криза і продовольча криза.

Як заявив Олаф Шольц, Німеччина багато робить. Але такі країни, як Фінляндія та Польща, також чинили тиск на Німеччину, щоб вона надала ще більше військової підтримки, оскільки поширилися очікування, що Росія готує новий наступ протягом наступних кількох місяців. 

Підпис під фото: Українські військові обстрілюють позиції РФ на Луганщині. Найближчими тижнями війна в Україні ризикує ще більше загостритися.

Німеччина. F. A.Z.

ШОЛЬЦ: НОВА ЗБРОЯ ТІЛЬКИ РАЗОМ ІЗ СОЮЗНИКАМИ

- Європарламент закликає до бойових танків

- Міністр внутрішніх справ України загинув в авіакатастрофі

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) все ще залишає відкритим питання, чи хоче він прокласти шлях для доставки в Україну основних бойових танків Leopard 2. 

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі в середу він заявив, що Німеччина вже є одним з найбільших постачальників зброї в Україну після США і разом з Великою Британією. 

«Ми й надалі будемо таким великим прихильником», — сказав він. Німеччина буде доставляти стільки, скільки буде потрібно. Шольц заявив, що тільки разом із союзниками ухвалюватиме рішення щодо якісно нових кроків у постачанні озброєнь. 

Цієї п'ятниці міністри оборони контактної групи України зустрінуться на базі американських військово-повітряних сил у Рамштайні. Президент України Володимир Зеленський закликає про швидку підтримку із заходу через відеозв’язок.

Прем'єр-міністр Баварії та лідер партії ХСС Маркус Зьодер у середу висловився за постачання Україні танків Leopard 2. «Німеччина вирішила постачати зброю. Ви не можете пояснити мені, чому один танк не повинен бути проблемою, а інший повинен бути», – сказав Зьодер у монастирі Банц біля Бад-Штаффельштайна під час закритого засідання парламентської групи ХСС. 

Європарламент також закликав канцлера Шольца дозволити поставку Києву танків Leopard. 

У середу переважна більшість депутатів схвалила пропозицію німецького зеленого політика Райнхарда Бютікофера. Шольца попросили «ініціювати створення консорціуму відповідних європейських країн для доставки бойових танків Leopard 2 в Україну без подальших зволікань».

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і ще щонайменше 13 людей загинули внаслідок аварії гелікоптера під Києвом у середу вранці. Гелікоптер Super Puma розбився рано вранці прямо біля дитячого садка та житлового будинку.

Підпис під фото: Недалеко від дитсадка: уламки гелікоптера, що розбився під Києвом у середу

ГОЛОВНИЙ ПРОДАВЕЦЬ

У своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі нинішній канцлер Олаф Шольц представив себе передусім як продавця переваг німецької економіки та німецької економічної моделі. Всі інші теми, включно з війною в Україні, відігравали в його висловлюваннях значно меншу роль. 

Нагода була вибрана непогано. З початку війни ефективність і майбутня життєздатність німецької економіки оцінювалися за кордоном набагато менш прихильно, ніж раніше. 

Частину поваги, якою користувалася німецька промисловість, було втрачено. 

Відомі ЗМІ англомовного світу обговорювали можливість деіндустріалізації Німеччини. А німецьку енергетичну політику все одно неможливо пояснити за кордоном.

Меседж канцлера був таким: «Зелена» трансформація не ставить під загрозу промислову базу; навпаки, вона створює умови для забезпечення довгострокової безпеки.

Конкурентоспроможність німецької економіки та пропонує численні перспективні інвестиційні можливості. Чи станеться це, ще належить побачити; неминуча зміна німецької промисловості призведе до багатьох програшів. 

Проте питання, яке часто недооцінюється в дебатах про зелену трансформацію, - це необхідність значних інвестицій, які вимагають великого приватного капіталу. 

Інвестори з усього світу вже вклали кілька трильйонів доларів у стійкі інвестиції – і якщо ви поцікавитесь у Давосі, то побачите, що інвестори все ще сильно зацікавлені в сталих проектах.

Шольц не був першим главою держави чи уряду, який агітував за інвестиції у свою країну в Давосі. Але одних слів недостатньо. 

Не в останню чергу такі інвестиції вимагають привабливих рамкових умов. Тут потреба у вдосконаленні в Німеччині залишається дуже важливою. За словами повинні йти діла.

Німеччина. Der Tagesspiegel

ПОСТАВКИ «ЛЕОПАРДІВ». ЄВРОПАРЛАМЕНТ ЗАКЛИКАЄ, ШОЛЬЦ МОВЧИТЬ

Вимоги до канцлера Олафа Шольца дозволити постачання основних бойових танків «Леопард» в Україну продовжують зростати. У середу парламент ЄС у Страсбурзі переважною більшістю голосів прийняв відповідну пропозицію зелених. 

У ньому парламент закликав Шольца «ініціювати створення європейського консорціуму відповідних європейських країн для невідкладного постачання основних бойових танків Leopard 2 до України».

Німеччина. Augsburger Allgemeine

СМЕРТЬ В ДИТСАДКУ

Щонайменше 17 загиблих, серед яких міністр внутрішніх справ України та четверо дітей.

Такий результат аварії геликоптера під Києвом. За офіційною інформацією, гелікоптер розбився в невеликому містечку Бровари в безпосередній близькості від дитячого садка, на борту, крім міністра, перебували його заступник і держсекретар. Постраждали 25 осіб, з них одинадцять дітей. Причина поки невідома, оголошено розслідування. Але що б не сталося: аварія є частиною щоденних безглуздих смертей в Україні, спричинених нападом Росії майже рік тому. Таким чином, постійно зростає потреба постачати ще більше і важче озброєння. 

Ірландія. Irish Times

КАТАСТРОФА ГЕЛІКОПТЕРА В УКРАЇНІ. СЕРЕД ЗАГИБЛИХ ПОЛІТИКИ

Підпис під фото: Рятувальники та медичні працівники на місці вчорашньої аварії гелікоптера в Броварах поблизу столиці України Києва. Серед загиблих – міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський та його перший заступник Євген Єнін.

Іспанія. La Vanguardia

ТРАГІЧНА СМЕРТЬ УКРАЇНСЬКОГО МІНІСТРА

Гелікоптер, у якому перебував міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, так виглядав після падіння йшлося про дитсадок у Броварах на Київщині. 

Загалом загинуло 14 людей, серед них дитина. Київ не надав інформацію про причини аварії, хоча слідство не відкидає жодних гіпотез    

Австрія. Der Standard

МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ ЗАГИНУВ У КАТАСТРОФІ ГЕЛІКОПТЕРА

Президент Володимир Зеленський розповів про «жахливу трагедію»: міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський загинув під час аварії гелікоптера під Києвом у середу. Загалом в результаті аварії загинули 14 осіб, у тому числі заступник Монастирського та держсекретар. 

Оскільки катастрофа сталася біля дитсадка, серед постраждалих дитина, батьки та працівники дитсадка. Причина аварії поки що невідома.

Швеція. Dagens Nyheter

ЗБРОЯ, ЯКА МОЖЕ СТАТИ ПЕРЕЛОМНИМ МОМЕНТОМ У ВІЙНІ

Майкл Вінярський з DN: Є багато ознак того, що табу на танки на авіабазі Рамштайн буде порушено

Після майже року війни Україна так і не отримала жодного танка від Заходу, незважаючи на те, що вони мають вирішальне значення для того, щоб українці могли захистити себе від Росії. 

Здається, це зміниться, коли представники понад 50 західних країн зустрінуться в п’ятницю на авіабазі Рамштайн на півдні Німеччини. 

«Ознаки того, що західні союзники готові порушити табу, яке досі становили поставки танків, стають дедалі одностайнішими», — пише зовнішній коментатор DN Майкл Вінярський.

Водночас Україна в шоці після аварії гелікоптера в середу в Броварському районі на околиці Києва. Загинули щонайменше 14 людей, у тому числі міністр внутрішніх справ країни Денис Монастирський.

Швейцарія. Blick

ГІРКІ СЛЬОЗИ ЗЕЛЕНСЬКОЇ В ДАВОСІ

- Серед постраждалих – міністр внутрішніх справ і троє вихованців дитсадка. Трагедія шокувала WEF і Першу леді: «Це жахливий день для нашої країни».

- В Україні гелікоптерна драма з 18 загиблими

Російсько-загарбницька війна. Вчора долина Ландвассер стала долиною сліз. Новина, яка шокувала українську делегацію та всіх у Давосі, надійшла незадовго до 9:30 ранку: під Києвом у дитячому садку впав гелікоптер. Загинуло 18 людей, серед яких троє дітей і міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський (†42). 

Олена Зеленська (44) пустила сльози на волю. «З боку може здатися, що ми до всього цього звикли. Але це не так», – сказала перша леді. «На війні не буває нещасних випадків. 

«Все, що з нами відбувається, відбувається через війну», – прокоментував драму її чоловік, президент Володимир Зеленський (44).

США. Arkansas Democrat-Gazette

США ГОТУЮТЬ УКРАЇНІ ДОПОМОГУ НА 2,6 МІЛЬЯРДА ДОЛАРІВ

США. Arizona Daily Star

ВНАСЛІДОК АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА ЗАГИНУВ ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ УКРАЇНИ

США. The New York Times

США ПОМ'ЯКШУЮТЬ ПОЗИЦІЮ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ КИЄВУ У БОРОТЬБІ ЗА КРИМ

Сміливий перехід на допомогу

Загроза ключовій базі Путіна може дати Україні важелі впливу на переговорах

Протягом багатьох років Сполучені Штати наполягали на тому, що Крим, як і раніше, є частиною України. Проте після вторгнення Росії в Україну адміністрація Байдена дотримується жорсткої лінії, відмовляючись надати Києву зброю, необхідну для нападу на Кримський півострів, який Росія використовує як базу для завдання руйнівних ударів.

Тепер ця лінія починає пом'якшуватися.

Після кількох місяців дискусій з українськими офіційними особами адміністрація Байдена, нарешті, починає визнавати, що Києву може знадобитися сила, щоб завдати удару російським базам, навіть якщо такий крок збільшить ризик ескалації, за словами кількох офіційних осіб США, які говорили на умовах анонімності. - нимити для обговорення делікатних дебатів.

У Криму, між Чорним і Азовським морями, знаходяться десятки тисяч російських військ, що окопалися, і численні російські військові бази.

Чиновники Білого дому наполягають, що позиція не змінилася. Крим належить Україні.

«Протягом усієї війни ми говорили, що Крим — це Україна, і Україна має право захищати себе та свою суверенну територію у своїх міжнародно визнаних кордонах», — заявила прес-секретар Ради національної безпеки Едріен Уотсон.

В приватному порядку військові та адміністративні чиновники ставили під сумнів корисність зосередження Україною ударів на Криму, стверджуючи, що київські військові мають найкращі цілі в інших місцях на полі бою.

Але адміністрація Байдена дійшла висновку, що якщо українські військові зможуть показати Росії, що їхній контроль над Кримом може опинитися під загрозою, це зміцнить позицію Києва на будь-яких майбутніх переговорах. Крім того, побоювання, що Кремль застосує у відповідь тактичну ядерну зброю, розсіялися, заявили офіційні особи та експерти США, хоч і попередили, що ризик залишається.

Нове мислення щодо Криму, незаконно анексованого Росією в 2014 році, показує, як далеко просунулися офіційні особи адміністрації Байдена від початку війни, коли вони боялися навіть публічно визнати, що Сполучені Штати поставляють зенітні ракети Stinger для українських військ.

Але в ході конфлікту США та їхні союзники по НАТО неухильно послаблювали наручники, одягнені на себе, переходячи від надання «Джавелінів» і «Стінгерів» до передових ракетних систем, ЗРК Патріот, ББМ і навіть деякі західні танки.

У КАТАСТРОФІ ЗАГИНУВ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Під Києвом у середу впав гелікоптер біля житлового будинку та дитсадка.

США. The Washington Post

ВІЙНА В УКРАЇНІ – ПОРЯТУНОК ДЛЯ ДЕЯКИХ ІНОЗЕМНИХ БОЙОВИКІВ

Багато хто підтримує Київ, але інші шукають вихід із домашніх негараздів

30-річний колишній британський військовий капітан зіткнувся з особистим розпуттям за кілька місяців до того, як Росія вторглася в Україну, оскільки він подумував про роботу за столом в охоронній фірмі та про майбутнє, яке він провів, обговорюючи дрібниці зі своїми сестрами та матір'ю в них рідне місто на південному сході Англії.

Він все ще боровся із рутиною громадянського життя, коли шанс стати добровольцем на захист України запропонував альтернативний шлях. Тепер, після того, як мало не загинув внаслідок артилерійського обстрілу в Бахмуті, колишній офіцер, ім'я якого не називається з міркувань безпеки, сказав, що він «щасливіший, ніж будь-коли».

Українська боротьба дала йому мету, і він схвильований небезпекою. 

"Ця війна була жахливою, жахливою річчю для України", - сказав він у телефонному інтерв'ю минулого місяця. «Але останні дев'ять місяців були найкращими, найприємнішими в моєму житті. Я не можу сидіти в офісі та робити PowerPoint протягом наступних 50 років.

"Частина мене робить це з правильних причин, і частина мене робить це заради насильства", - сказав британський ветеран. "Це як би і те, і інше".

Складні мотиви, які потягли його в просочені кров'ю окопи України, відбивають досвід тисяч людей, які відгукнулися на заклик президента Володимира Зеленського набрати добровольців після того, як Росія вторглася востаннє.

США. USA Today

ГЕЛІКОПТЕР ВПАВ НА ДИТСАДОК

Український високопосадовець та дитина серед 14 загиблих

Бермуди. The Royal Gazette

ЗАГИНУВ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Міністр внутрішніх справ України та дитина були серед щонайменше 14 людей, які загинули, коли вертоліт впав на дитячий садок у Броварах, передмісті столиці Києва.        

Канада. The National post

МИ ВЗЯЛИ ДІТЕЙ І ПЕРЕДАЛИ ЇХ ЧЕРЕЗ ПАРКАН ПОДАЛІ ВІД ДИТЯЧОЇ, ОСКІЛЬКИ ТАМ БУЛА ПОЖЕЖА

Канада. The Global and Mail

У ДИТЯЧОМУ САДКУ РОЗБИВСЯ ГЕЛІКОПТЕР

- Міністр внутрішніх справ, дитина серед щонайменше 14 загиблих, коли гелікоптер врізався в школу в передмісті Києва 

- Канада надішле Україні ще 200 БТРів, оскільки Київ наголошує на потребі бойових танків 

Бразилія. Folha de São Paulo

ВНАСЛІДОК АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА ПІД КИЄВОМ ЗАГИНУВ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ ТА ЩЕ ЩОНАЙМЕНШЕ 13 ОСІБ

Уламки коптера, в якому перебував Денис Монастирський та інші представники влади, впалу у школу  постраждали 29 осіб

Мексика. El Universal

БРОВАРИ. ВЧОРА БІЛЯ ДИТСАДКА ВПАВ ГЕЛІКОПТЕР І ВЛАШТУВАВ ЖАХ У ЦЬОМУ ПЕРЕДМІСТІ КИЄВА

У літаку перебував міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, який став одним із 14 загиблих у катастрофі. Серед загиблих є неповнолітній і постраждали кілька дітей з ясел»

Сінгапур. Lianhe Zaobao

14 ЗАГИБЛИХ У КАТАСТРОФІ, В ТОМУ ЧИСЛІ КІЛЬКА ВИСОКОПОСАДОВЦІВ

Ізраїль. Haaretz

США ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЗАПАСИ В ІЗРАЇЛІ ДЛЯ ПОСТАЧАННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СНАРЯДІВ В УКРАЇНУ

США використовують величезні запаси американських боєприпасів в Ізраїлі для постачання Україні артилерійських снарядів у війні з Росією, повідомила в середу New York Times з посиланням на ізраїльські джерела.

Незважаючи на постійну відмову озброїти Україну проти російських військ, Ізраїль наразі виконує роль плацдарма американської військової підтримки Києва, який з лютого минулого року веде оборонну війну проти Російської Федерації.

Дуже важко підтримувати постійне постачання артилерійських снарядів для східноєвропейської країни, що перебуває в облозі, минулого року Сполучені Штати звернулися до Єрусалиму з проханням, щоб Ізраїль дозволив Пентагону розпочати доставку боєприпасів зі своїх місцевих стратегічних резервів, The New York Times сказав.

Резерви, створені після війни Судного дня 1973 року, призначені для забезпечення збройних сил США на Близькому Сході, а також для надання екстреного військового постачання Ізраїлю під час конфлікту.

За словами ізраїльського чиновника, який говорив з The Times, план був запропонований тодішньому міністру оборони Бенні Ганцу міністром оборони США Ллойдом.

Індія. Asian Age

МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ СЕРЕД 18 ЗАГИБЛИХ ПІД ЧАС АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА В КИЄВІ

Кувейт. Kuwait Times

УКРАЇНСЬКИЙ МІНІСТР СЕРЕД ЗАГИБЛИХ ПІД ЧАС АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА

ОАЄ. The National

УКРАЇНСЬКИЙ МІНІСТР СЕРЕД 14 ЗАГИБЛИХ ПІД ЧАС АВАРІЇ ГЕЛІКОПТЕРА

 

20 СІЧНЯ

Італія. Metro

ТАНКОВА ДИЛЕМА

- Україна просить важку техніку, Європа не може вирішити 

- Москва: «Танки в Києві? Надзвичайно небезпечна дискусія»

Велика Британія. The Daily Telegraph

ПРИПИНІТЬ ГАЛЬМУВАТИ УГОДУ ПРО ТАНКИ, КАЖУТЬ СОЮЗНИКИ ПО НАТО НІМЕЧЧИНІ

Британія та США ведуть кампанію тиску на Берлін надіслати важке озброєння

Німеччина повинна припинити свою опозицію до відправки танків в Україну, інакше Росія може взяти верх у війні, попередили вчора союзники по НАТО.

Минулої ночі Велика Британія та США були в авангарді міжнародної кампанії тиску на Берлін, який має ліцензію на експорт танків Leopard 2, відправити їх в Україну та дозволити іншим країнам це зробити.

Кілька європейських країн сподіваються пообіцяти танки Україні на сьогоднішньому саміті на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Британія вже зобов’язалася надіслати ескадрилью з 14 основних бойових танків Challenger 2, посилюючи тиск на Берлін, щоб той наслідував їхній приклад.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що надішле танки Leopard 2 лише в тому випадку, якщо Америка передасть еквівалент Abrams зі свого арсеналу.

Вчора представник Пентагону заявив, що «немає сенсу» надавати «Абрамс», причому офіційні особи послалися на труднощі з матеріально-технічним забезпеченням і надзвичайну потребу в паливі автомобіля.

"Зрештою, це рішення Німеччини", - сказала Сабріна Сінгх.

Бен Уоллес, міністр оборони, намагався розвіяти побоювання, що Німеччина «буде працювати сама», надсилаючи танки, оприлюднивши спільну заяву з вісьмома іншими країнами, в якій пообіцяли Києву «безпрецедентну» зброю, включаючи бойові танки.

Тим часом Ллойд Остін, міністр оборони США, зустрівся з Борисом Пісторіусом, своїм новопризначеним німецьким колегою, намагаючись вийти з глухого кута.

Минулої ночі було незрозуміло, чи погодиться пан Шольц сьогодні зняти вето Берліна з інших союзників України, які експортують Leopard 2 у рамках пожертвувань, оголошених на Рамштайні, головній авіабазі Вашингтона в Європі.

На саміті в Давосі в середу пан Шольц сказав американським політикам, що Німеччина з більшою ймовірністю витримає будь-який удар від кроку, який Росія вважає ескалаційним. Він сказав, що США повинні взяти на себе ініціативу, оскільки Німеччина покладається на свої сили ядерного стримування, повідомляє Politico.

Вчора Польща дала сигнал, що може надіслати важку бронетехніку без схвалення Німеччини, а прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Варшава це зробить. «Ми або швидко отримаємо [дозвіл], або зробимо те, що вважаємо за потрібне».

Пан Моравецький сказав, що він «скептично налаштований» щодо того, що Берлін схвалить передачу Leopard 2, оскільки «німці захищаються від цього, як диявол захищається від святої води».

В інтерв’ю німецькому мовнику ARD президент України Володимир Зеленський втратив самовладання, обговорюючи коливання Берліна.

«Простою мовою: можна доставити Леопардів чи ні?» «Віддате їх!» 

У попередній промові в Києві пан Зеленський розкритикував Німеччину за її спробу прикритися США за те, що вони не санкціонували поставку танків.

«Коли хтось каже: «Я дам танки, якщо хтось інший також поділиться танками». Я не вважаю, що це правильна стратегія. Мужності наших воїнів... не вистачить проти тисяч танків Російської Федерації».

Аналітики кажуть, що танки є важливою частиною будь-якого загальновійськового наступу, спрямованого на витіснення сил Володимира Путіна з окупованих територій на сході та півдні України.

Офіційні особи в Києві побоюються, що без поставки щонайменше 100 танків вони будуть особливо вразливі до нового російського нападу навесні. На конференції українських донорів в Естонії пан Уоллес спробував заспокоїти Берлін, сказавши, що Німеччина надала Києву «набагато потужнішу» зброю, ніж танки.

Як повідомляло Washington Post, Вільям Бернс, директор ЦРУ, минулого тижня таємно їздив до Києва для зустрічі з паном Зеленським.

Сьогодні на зустрічі України та її союзників на авіабазі Рамштайн у Німеччині обговорять всю атрибутику війни. Будуть закладені гаубиці та бронетранспортери, засоби протиповітряної оборони та мінометні радари, споживання боєприпасів та реактивні системи матеріально-технічного забезпечення: усе, що потрібно Києву для продовження опору російському вторгненню.

Але над усіма постає одне питання: чи погодиться Німеччина відправити танки Leopard 2? Або принаймні дозволити іншим союзникам реекспортувати свої?

Результат усієї війни міг залежати від відповіді.

«По суті, мова йде про здатність вести контрнаступ. Танки означають, що ми маємо більше шансів провести широкомасштабний контрнаступ», – сказав екс-міністр оборони України Андрій Загороднюк.

«І якщо ми не почнемо контрнаступ, росіяни це зроблять. Вони зараз готуються до нового наступу, і ми не можемо втрачати ініціативу.

«Тому ми цілком відкрито говоримо: «Хлопці, допоможіть нам зараз, поки Росія слабка».

Іншими словами, поки що відмова Олафа Шольца звільнити Леопардів є рішенням на полі бою. І не вигідного Україні.

Однак це не означає, що він таємно хоче перемоги Росії або затягування війни.

США. Washington Post

ПРАГНЕННЯ ЗАХОДУ ОЗБРОЇТИ УКРАЇНУ ВІДОБРАЖАЄ НОВУ ГОСТРОТУ НА ФРОНТІ

Пізньої осені минулого року, коли офіційні особи Пентагону поплескували себе по плечах через серію українських бойових перемог за підтримки США, у війні з Росією відбулися дві різкі зміни. Москва почала серію ракетних і безпілотних ударів по цивільних і інфраструктурі по всій країні. А на лінії фронту російські війська радикально посилили наступ на невелике східне місто Бахмут, зміцнюючи при цьому свою оборону на півдні.

Ці дії змусили західних партнерів України різко переоцінити хід війни та напрямок, який вона, ймовірно, піде цієї весни. У результаті Сполучені Штати та їхні партнери лише за кілька останніх тижнів вирішили розпочати набагато агресивнішу фазу підтримки, погодившись надати такий рівень допомоги, в якому вони довго відмовляли Києву.

Сполучені Штати — разом із Францією, Німеччиною та Сполученим Королівством — взяли на себе зобов’язання передати броньовану техніку, свої найсучасніші засоби протиповітряної оборони та широкомасштабні програми підготовки військ. Ці рішення відображають нову невідкладність і віру в те, що якщо українські сили не будуть оснащені для досягнення значних нових здобутків у найближчі місяці, вони можуть зіткнутися з нескінченною війною на виснаження або ще гірше.

Напередодні п’ятничної зустрічі Контактної групи з питань оборони України — регулярної зустрічі високопосадовців оборонних відомств із західних спонсорів Києва — у Рамштайні, Німеччина, Сполучені Штати оголосили про нове скорочення до 2,5 мільярдів доларів зброї, включаючи ще 59 Bradle.

США та союзники розпочинають більш агресивну фазу, щоб підтримати весняний наступ.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів