«По факту бачимо, що допомогу отримали 45 тисяч людей» - Лугова про кількість людей, які досі залишаються в Херсоні

«По факту бачимо, що допомогу отримали 45 тисяч людей» - Лугова про кількість людей, які досі залишаються в Херсоні

Автор: Марина Поліщук 31 Декабря 2022 16:00

На початок грудня в Херсоні проживало майже 67 тисяч людей. Проте щодня з міста, яке щільно обстрілюють з лівобережжя російські окупанти, виїжджають до 300 людей. Як констатує Мінреінтеграції, це тільки ті, які вирішили скористатися евакуаційним потягом.

«Коли я прибула в Херсон 12 листопада, мені поставили завдання вести електронний облік усіх мешканців, завести їх до реєстрів, щоб люди могли отримувати оонівську допомогу. Ми почали заповнювати ті анкети - спочатку ж не було світла, і все це заповнювали вручну, фотографували і вже потім відправляли дані в тил, там люди вже набирали все це в програму. Так от, за такими списками ми нарахували 88 тисяч людей. Коли ж електронний реєстр запрацював, то виявили дублювання, і ми вийшли на цифру 66 800 людей на початок грудня. А зараз по факту бачимо, що допомогу отримали 45 тисяч людей. Чи це люди ще не прийшли, чи вже виїхали - не знаю», - розповіла очільниця військової адміністрації Херсона Галина Лугова в інтерв’ю Deutsche Welle.

За словами Лугової, одразу після звільнення в місті була ейфорія, особливо коли в кінці листопада дали світло й воду. Було пожвавлення - це помітно й по транспорту, й по торгівлі, й на вулицях. Але тільки прийшов перший приліт, перші постраждалі, убиті - почався відтік людей. Після «чорної суботи» 24 грудня, коли окупанти поцілили в центр Херсоні й загинули 10 людей, знову пожвавився виїзд.


24 грудня від артилерійського удару по центру Херсона загинуло 10 людей. Фото: Igor Burdyga/DW

Очільниця Херсонської ОВА також розповіла, що в мікрорайоні Корабел – де нема тепла, води та світла, куди перестали ходити маршрутки, а комунальні служби вже не прибирають сміття та не вивозять побутові відходи – наразі залишається третина населення.

«На Острові залишилась третина населення - близько 7 тисяч людей. Відновлювати інфраструктуру там немає можливості - це вкрай небезпечно. На Нафтогавані залишається ще близько 200 сімей. У людей немає роботи, вони живуть лише за рахунок гуманітарної допомоги, але все одно відмовляються звідти їхати», - розповіла Лугова.


Руйнування в херсонському мікрорайоні Корабел. Фото: Igor Burdyga/DW

Днями з’явилася інформація начебто про наміри влади провести примусову евакуацію з мікрорайону Корабел.

«Я отримала від ради Корабельного району лист щодо порушення питання обов'язкової евакуації. Зараз ми обговорюємо це з обласною адміністрацією, з її очільником Ярославом Янушевичем. Нам уже вдалося евакуювати звідти 30 маломобільних людей із 200, що проживають в Корабельному районі. Інші категорично відмовляються їхати. Кажуть: "Це наш дім, це моя оселя. Чого я мушу їхати? Прийдуть мародери - все винесуть. Принесіть мені сюди мій пайок". Але ж вас убити можуть!» - розповіла Лугова.


Херсонець намагається загасити дах свого будинку після артилерійського обстрілу. Фото: Igor Burdyga/DW

ЯК ВИЇХАТИ

Нагадаємо, що безкоштовний евакуаційний потяг з Херсона до Хмельницького курсує щодня - о 15:27 відправляється із залізничного вокзалу. Для реєстрації та посадки необхідно приїхати заздалегідь - за 2-3 години до відправлення потяга.

Окрім цього, можна зареєструватися заздалегідь, зателефонувавши на гарячу лінію Херсонської обласної військової адміністрації:

- 0-800-330-951

- (091) 481-78-45.

Також функціонує Гуманітарний штаб Херсонської ОВА. Якщо ви потребуєте гуманітарної допомоги, звертайтеся за телефоном: 

- (066) 637-49-85.

Месенджери: (098)176-16-98 (Viber, Telegram, Signal, WhatsApp)

Працює і міська телефонна гаряча лінія, на яку можна звернутися зокрема й стосовно допомоги в організації виїзду громадян:

- (050) 040-44-24

- (098) 958-17-83

- (098) 958-17-90


Пожежники гасять будівлю Херсонської обласної адміністрації після російського ракетного удару 19 грудня 2022 року. Фото: Igor Burdyga/DW

На фото вгорі: херсонці в черзі до одного з перших поїздів після звільнення міста 23 листопада 2022 року. Фото: Igor Burdyga/DW

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів