«Мої діти допомагали пораненим, виносили вбитих». Спогади херсонців про терор 24 грудня та фото обстріляного міста

«Мої діти допомагали пораненим, виносили вбитих». Спогади херсонців про терор 24 грудня та фото обстріляного міста

Автор: Марина Поліщук 27 Декабря 2022 11:40

Більше місяця окупанти щоденно обстрілюють Херсон – найчастіше цинічно б’ють по житлових кварталах. 24 грудня російські війська з реактивних систем залпового вогню «Град» завдали ударів по центру міста. 64 херсонців у той жахливий день дістали поранення, на 26 грудня в тяжкому стані залишаються 18 людей, повідомляє голова Херсонської ОГА Ярослав Янушевич. На жаль, тоді рашисти вбили 11 людей.

Херсонці із жахом та обуренням згадують про ту атаку, що стала найбільшою за весь час обстрілів за кількістю жертв серед мирного населення. Розповіді жителів багатостраждального міста зібрало видання Freeдом. А світлинами понівеченого після російської атаки Херсона поділився проект Радіо.Свобода «Новини Приазов’я».


Замість скляних вікон у квартирах херсонців – фанера

Про обстріли нагадують дірки на міських будівлях

Тетяна: «У нас удома дуже голосно було. Потім мені дзвонять, що виявляється в “Сільпо” влучило. І потім показують ці ролики. Це жах. Як можна, це справжній тероризм».

Альона: «Це страшно. Хочеться, звичайно, щоб у нас була зброя, щоб могли з цим якось боротися. Це ненормально: центр міста, стільки загиблих, поранених».


Вибиті вікна будівлі закривають фанерою

Вирва в асфальті від снаряду

В одному з колись багатолюдних районів Херсона відкритих магазинів зараз небагато. Сюди, незважаючи на обстріли, приходять люди.

Наталія: «Якщо боятися, то голодними сидітимемо. Тому що обстрілюють орки постійно. Вони ідіоти, що я вам скажу. Щодня. Ми не знаємо, куди прилетить».

Ганна: «У нас 12-го до магазину прилетіло дві ракети. Біля поліклініки. Тож я теж це пережила. Засипало, ледве вижили».

Ольга: «Мої діти 24 грудня були на ринку. Вони якраз потрапили під обстріл. За секунду встигли сховатися. Потім допомагали пораненим, виносили вбитих».


Наслідки обстрілів у Херсоні видно майже на кожній центральній вулиці

Частина снаряда застрягла в асфальті

Того дня на центральному ринку загинули 5 людей. Продавщиця корму для тварин Валерія дивом залишилася живою. Каже, їхати з міста не буде: треба працювати.

Валерія: «Дітей вивезла, діти — у Запоріжжі на орендованій квартирі. За щось треба їх утримувати, правильно? Тож змушена працювати. Поки нерви, як вистачить, подивимося. Зараз спалахнув тут газопровід, викликали пожежників… Страшно, небезпечно. А виходу немає».

Ольга: «Людей шкода. Тут залишилося мало людей, і вони таке творять. Уже я не знаю, як можна це назвати і як на це можна зважати. І як можна це взагалі сприймати. Дай боже, щоб скоріше було звільнення від цього кошмару. Від цих людей. Чи можна їх назвати людьми? Залишилися люди похилого віку в основному, пенсіонери. І ось таке творити».

Деякі будівлі все ще залишаються без вікон

В обласній лікарні майже не залишилось цілих вікон

Усі фото: Дмитро Шеремет/«Новини Приазов’я»

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: