Жителі мікрорайону Корабел потребують допомоги
Без тепла, води та світла, зі зруйнованим житлом – це будні жителів мікрорайону Корабел (Острів) у Херсоні. Два тижні тому на Острів перестали ходити маршрутки, комунальні служби вже не прибирають сміття та не вивозять побутові відходи. Люди скаржаться на те, що навіть у магазини стали менше завозити продукти, а воду доводиться набирати або в річці, або через волонтерів.
Заклик влади евакуюватися почули далеко не всі. Дехто має принципову позицію, хтось не має можливості, бо хворий, а хтось взагалі не розуміє, що робити, бо інформація в ізольований мікрорайон не доходить.
У сполох забили журналісти та волонтери
«Незрозуміло, що відбувається. Наче і побачила влада, що люди є на Острові та в інших районах. Проте, несподівна реакція на звернення херсонців, хто опинився в біді. У кого зруйнований будинок, пошкоджено житло, дитина в холоді, рідні постраждалі. Галина Лугова, ви відповідальні за місто зараз, тож питання до вас: Ви зараз живете у мирному місті чи фронтовому? Ви продовжуєте діяти за алгоритмом: аби отримати допомогу на пошкоджене житло, треба звертатися з заявами, під обстрілами ви сформуєте комісію з виходом на місце, а потім довгоочікувану плівку з гуманітарного вантажу зважитесь видати? Процес з наданням адрес прильотів і постраждалих не зрушився з місця ?
І у Корабельній раді роблять саме те, на що дає вказівку пані Лугова. Люди підпорядковані. Тож, Галина Леонідівна, всі зауваження, врешті решт, саме до вас. І не шукайте підводного каміння там, де його немає. Зараз херсонці потребують підтримки. Ви її забезпечити не можете.
Просто шкідництво якесь», - написала на своїй сторінці у Фейсбук журналістка Анжела С. І опублікувала відео, на якому жінка скаржиться на бездіяльність влади:
Волонтерка Катерина Цимбалюк пише на своїй сторінці у Фейсбук: «Прочитала, що деякі наші очільники кажуть, що на Острові нема людей. Якщо це правда, особисто проведу туди, де "нема". Чого нема, так це води й світла. Й допомоги, як виявилося. Так шо, є хто бажаючий, панове чиновники? Познайомлю!»
Ось ще її допис: «Влада: "Так там нікого нема!" Я вчора була на Острові. І робінзонів там ще ціла юрба! Вони навіть не чують того, що про них кажуть, бо не мають доступу до інфи. Бо хворіють. Бо старі. Бо п'ють. Ага, це теж правда, я бачила. Але! Коли ми вчора шукали бабусю, саме алкаші згуртувалися, аби нам допомогти. Бігали по під'їздах, по поверхах, гукали, стукали... Бо не осуд потрібен. А реальні дії. Всі люди. Всі!
Херсону пороблено, кажу. Бо жодного разу з нами нормально не поговорили. Не тупо відзвітували. А я про комунікацію. Ніби немає досвіду інших країн чи міст. Ніби ми якісь вигнанці, не гідні доступних розумінню слів й реальної допомоги. За цей час ми навчилися гуртуватися й самі себе обслуговувати. І це дає нам право посилати на руським кораблем усіх брехунів і радників».
Звичайно, з чиєїсь точки зору дивно виглядає позиція родини з маленькою дитиною, яка навідріз відмовляється евакуюватися, готова жити без всіляких зручностей, під обстрілами… Але це вибір дорослої людини. І навіть якщо він неправильний, то від влади чекають допомоги, а не вигляду «їх там нєт». Хоча й позицію влади можна зрозуміти: хто захоче працювати під обстрілами, наражати себе на небезпеку, ризикувати померти чи бути пораненим?..
Що каже влада?
Як повідомив на своєму телеграм-каналі голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич, він 27 грудня проінспектував ситуацію у мікрорайоні Корабел та зустрівся з містянами, що там мешкають. Попри постійні заклики до евакуації через удари з боку російських окупантів, у мікрорайоні залишається ще велика частина населення.
«Внаслідок щоденних обстрілів російської армії у будинках мікрорайону Корабел немає ані світла, ані води. Складна ситуація з теплопостачанням. Люди з болем розповідали про те, як виживають за таких умов.
Зроблю все, аби протидіяти наслідкам постійних терористичних атак окупантів. Вже дав доручення відповідальним установам якнайшвидше завершити роботи з відновлення світла, не дивлячись на обстріли.
Опрацьовуємо й інші питання. Хочу запевнити - проблеми жодного населеного пункту Херсонщини не залишаться поза увагою», - зазначив Янушевич.
28 грудня з’явилась інформація начебто про наміри влади провести примусову евакуацію з мікрорайону Корабел. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону заявила керівниця міської військової адміністрації Галина Лугова, повідомляє МОСТ.
Лугова повідомила, що до неї надійшли звернення голів райрад, у тому числі й Корабельної, з проханням оголосити обов’язкову евакуацію для жителів цього мікрорайону.
«Ворог вдень і вночі пресує цей район. І зважаючи, що там немає необхідних речей для життєзабезпечення, я звернулась до начальника Херсонської ОВА із цим проханням. Маємо подбати й подумати про те, щоб ці люди були евакуйовані з цього району», - сказала Лугова.
Як евакуюватися. Корисні контакти
Працює міська телефонна “гаряча лінія”, на яку можна звернутися зокрема й стосовно допомоги в організації виїзду громадян:
(050) 040-44-24
(098) 958-17-83
(098) 958-17-90
Також на “гарячу лінію” начальника міської військової адміністрації можна надіслати електронне звернення щодо ситуації, яку не можна вирішити в оперативному порядку, яка потребує додаткового вирішення (наприклад, здійснити ремонт покрівлі, водо- теломережі, дорожнього покриття, прочистити каналізацію тощо).
Електронна адреса для звернень: viddilzvernenn@gmail.com
Аби допомогти з вирішенням проблем працює "гаряча лінія" Херсонської ОВА. Телефони:
080-033-09-51
(091) 481-78-45
Також функціонує Гуманітарний штаб Херсонської ОВА. Якщо ви потребуєте гуманітарної допомоги, звертайтеся за телефоном: (066) 637-49-85.
Месенджери: (098)176-16-98 (Viber, Telegram, Signal, WhatsApp)
Тэги:
З полону «вагнерівців» повернувся херсонець Валерій Синявський
Як колаборант Сальдо намагався уникнути конфіскації та чому це йому не вдалося