Пів року війни: на Миколаївщині колаборант продовжує керувати ОТГ
Фото із сайту «Миколаївська правда»

Пів року війни: на Миколаївщині колаборант продовжує керувати ОТГ

Автор: Марина Поліщук 12 Сентября 2022 13:50

Ідеться про Первомайську ОТГ Миколаївського району. У кінці травня цього року пресслужба УСБУ в Миколаївській області повідомляла про затримання голови ОТГ та депутата селищної ради за підозрою в державній зраді.

«Встановлено, що представники місцевого самоврядування сприяли представникам збройних сил РФ, які знаходилися на тимчасово окупованій території Первомайської громади, та надали допомогу військам держави-агресора в розміщенні окупантів у приміщеннях смт. Первомайське, с. Засілля, с. Білозірка та с. Киселівка вказаної громади. Також забезпечили їх матеріально-технічними ресурсами та продуктами харчування», - сказано в повідомленні СБУ.


Затримання голови Первомайської ОТГ у травні 2022 року. Фото: facebook/Управління СБУ в Миколаївській області

У пресслужбі додали, що зрадники заважали місцевим жителям чинити опір ворогу та обороняти селище. Також вони всіляко допомагали загарбникам, внаслідок чого селище було окуповане.

За державну зраду зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

На офіційному сайті Первомайської селищної громади її головою вказаний Розсоха Сергій Сергійович.


Сергій Розсоха. Фото із сайту «Миколаївська правда»

Довідка. Первомайська ОТГ — територіальна громада в Миколаївському районі Миколаївської області, з адміністративним центром у селищі міського типу Первомайське (не плутати з містом Первомайськ!). До складу громади входять: смт Первомайське, села Білозірка, Благодатне, Киселівка, Костянтинівка, Максимівка, Новомиколаївка, Новоселівка, Партизанське та селища Засілля, Квітневе.

На початку війни частина населених пунктів громади була захоплена окупантами. У серпні російським військам вдалося з боку Снігурівки знову просунутися в напрямку Миколаєва та «зачепитися» за південну окраїну села Благодатне.


Первомайська ОТГ

Про зрадницьку діяльність Первомайського селищного голови більш детально розповіли мешканці громади, пише видання «Миколаївська правда».

Зокрема, як розказали люди, 26 лютого голова Первомайської ОТГ під час зборів місцевих жителів села Білозірка публічно відмовився займатися організацією супротиву та оборони села. Він висловив публічні заклики до співпраці з державою-агресором та її представниками.

27 лютого, проїжджаючи повз АЗС на в`їзді до селища Первомайське, побачив, що місцеві жителі розміщують блокпост. Голова під`їхав до них і наказав припинити будування блокпосту, після чого знов висловив публічні заклики до співпраці з представниками держави-агресора.

9 березня, коли війська РФ окупували територію села Білозірка, сільський голова запропонував їхньому керівництву допомогу у виконанні ним функцій управління на території Первомайської громади від їхнього імені та в їхніх інтересах. Крім того, запропонував розмістити особовий склад ворога у приміщенні Білозірської школи, показавши російським військовим, де живуть директор школи та охоронець, у яких мали бути ключі від закладу.

Видання пише, що 24 квітня УСБУ в Миколаївській області розпочало досудове розслідування щодо селищного голови Первомайської ОТГ. 30 травня йому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення і затримали.


Села Первомайської ОТГ розташовані між Миколаєвом та окупованою Снігурівкою

2 червня слідчий суддя Центрального райсуду Миколаєва Дірко приймає рішення – обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 2 липня включно. Проте через місяць суд відпускає зрадника під домашній арешт. Рішення приймав той самий суддя Дірко.

Під домашнім арештом зрадник знаходиться і по теперішній час, при цьому продовжуючи очолювати ОТГ, пише видання. Досудове розслідування закінчено, справу передали на розгляд до Жовтневого районного суду.

Також видання «Миколаївська правда» пише, що у серпні сільський голова порушив домашній арешт і був затриманий у Миколаєві правоохоронцями. Але запобіжний захід йому чомусь не посилили.

Наприкінці серпня він провів сесію селищної ради, яка підтвердила його повноваження. На ній були присутні 17 депутатів. 

«Цікаво як вони дивитимуться у вічі родичам тих 64-х жителів громади, які загинули від рук окупантів та їхніх посібників?» - зазначає видання.

Вже на початку вересня, за даними того ж сайту «Миколаївська правда», у Первомайській ОТГ тричі скликали позачергову сесію селищної ради, на якій мали б відправити зрадника у відставку. Востаннє депутати мали зібратися 10 вересня. Проте жодної сесії так і не відбулося – через відсутність кворуму.

«На жаль, із гіркотою доводиться констатувати, що тест на гідність Первомайська селищна рада не пройшла. А в соціальних мережах жителі громади пишуть, що нікого з нинішнього депутатського корпусу вони не хочуть більше бачити своїми обранцями. Напевно, це справедлива оцінка їхньої бездіяльності», - підсумовує видання.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів