Перерахунок субсидій, штрафи для підприємців – яких змін чекати українцям із 1 жовтня

Перерахунок субсидій, штрафи для підприємців – яких змін чекати українцям із 1 жовтня

Автор: Марина Поліщук 01 Октября 2023 08:45

В Україні вперше День захисників і захисниць відзначають 1 жовтня. Нагадаємо, що державне свято започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено з 14 на 1 жовтня. Але це ще не всі зміни, які українців очікують у жовтні.

Від 1 жовтня в Україні очікується декілька незначних нововведень, що стосуватимуться окремих категорій громадян. Про деякі з них «Гривна» уже розповідала – ідеться про штрафні санкції для бізнесу та військовий облік для жінок.

КОМУ З ПІДПРИЄМЦІВ ЗАГРОЖУЮТЬ ШТРАФИ

Отже, з 1 жовтня, у разі встановлення контролюючими органами порушень порядку проведення розрахункових операцій, до суб’єктів господарювання будуть застосуватися штрафні санкції. Ідеться про підприємців, які працюють без касових апаратів. Це стосується тих, хто продає спиртні напої, тютюнові вироби, пальне, електроенергію, надає банківські та фінансові послуги, а також грального бізнесу, пише РБК-Україна.

Штрафи призначатимуть за підсумками перевірок, мораторій на них зняли кілька місяців тому. Очікується, що до кінця 2023 року перевірять весь бізнес у зазначених сферах. Якщо податкові органи встановлять, що ці категорії не проводять розрахункові операції через касові апарати, застосовуватимуться наступні фінансові санкції:

- 100% вартості проданих товарів (робіт та послуг) – за перше порушення;

- 150% вартості проданих товарів (робіт та послуг) – за кожне наступне.

Штрафи не загрожують бізнесу на прифронтових територіях. Але виняток не стосується торгівлі підакцизними товарами.

ПЕРЕРАХУНОК СУБСИДІЙ

Із 1 жовтня почнеться перерахунок субсидій на опалювальний період 2023-2024 років. При цьому не всім треба звертатися щодо перерахунку особисто, тому що для деяких категорій його проводять автоматично:

- домогосподарствам, яким призначалася субсидія на неопалювальний період 2023 року;

- домогосподарствам, яким її призначили у розмірі 0 гривень на неопалюваний період.

Перерахунок проводять органи Пенсійного фонду після отримання інформації про доходи фізосіб-підприємців (Реєстр платників податків) та групу платника єдиного податку (Податкова служба), доходи та сплату ЄСВ (Пенсійний фонд), а також про відсутність боргів за комунальні послуги (постачальники послуг ЖКГ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидія на опалення для миколаївців: як і де отримати допомогу

При розрахунку субсидії з початку опалювального сезону 2023-2024 років враховуються доходи домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі серпневої пенсійної виплати.

Але деяким категоріям субсидія може бути призначена лише за новим зверненням. Йдеться про тих, хто відмовлявся від субсидії та користувався пільгою на оплату послуг ЖКГ, а в опалювальний період бажає отримувати субсидію. А також про тих, у кого змінився соціальний стан чи склад зареєстрованих осіб.

ДЕЯКІ КАТЕГОРІЇ ПЕНСІОНЕРІВ ОТРИМАЮТЬ НАДБАВКУ

У жовтні не заплановане підвищення пенсій, хоча деякі категорії пенсіонерів отримають надбавку. Зокрема, ті, що досягли певного віку:

- від 70 до 74 років – отримають +300 гривень;

- від 75 до 79 років – отримають +456 гривень;

- від 80 років і старше – отримають + 570 гривень.

Крім того, пенсіонери зі статусом тимчасово переміщених осіб можуть розраховувати на доплати у розмірі 2093 гривень, якщо вони з різних причин протягом кількох місяців не отримували свою пенсію.

ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ДЛЯ ЖІНОК ТА РЕЄСТР ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ

Від 1 жовтня українські жінки з медичною освітою мають стати на військовий облік. Для цього треба з'явитися до ТЦК та пройти необхідні процедури.

Нагадаємо, що, згідно з наказом Міноборони, на обов'язковий військовий облік візьмуть українок із медичними та фармацевтичними спеціальностями віком від 18 до 60 років, придатних до служби. Це стосується лікарів, медсестер, стоматологів, акушерок та фармацевтів. У ТЦК заводиться особиста справа, потім направляють на медкомісію, яка робить висновок про придатність чи непридатність до служби.

Також у жовтні мають зробити останні кроки для повноцінної роботи електронного Реєстру призовників та військовозобов'язаних. Закон про єдиний електронний Реєстр ухвалили ще у 2017 році, формально його запустили в березні 2022 року без повної бази всіх військовозобов'язаних. У грудні 2022 року уряд схвалив запуск цифровізації процесів на основі «Дії».

Передбачається, що через сервіс «Дія» можна буде подавати дані до військкомату, оформити електронний військовий квиток. При цьому на військовий облік таким чином стати не можна, як і отримати повістку до ТЦК.

Військкомати матимуть доступ до всіх державних реєстрів. Це дозволить в автоматичному режимі обмінюватися даними реєстрів Мін'юсту, МОЗ, МВС, ЦВК, МЗС та Державної прикордонної служби.

До реєстру будуть заносити з 17 років, а окрім ПІБ, дати та місця народження, місця проживання, відомостей про батьків, тощо база наповнюватиметься ще й номерами телефонів, адресами електронної пошти та іншими даними. Усі ці заходи в комплексі мають сприяти охопленню військовим обліком максимальної кількості військовозобов'язаних.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів