Субсидія на опалення для миколаївців: як і де отримати допомогу

Субсидія на опалення для миколаївців: як і де отримати допомогу

Автор: Ганна Власенко 27 Сентября 2023 10:55

Жителі Миколаєва можуть оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Для отримання допомоги від держави потрібно звернутися до сервісних центрів Пенсійного фонду України.

Про це повідомила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Галинтовська. За її словами, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення і до закінчення опалювального періоду.

Субсидія розраховується на два періоди:

- неопалювальний період (з 1 травня до 30 вересня);
- опалювальний період (з 1 жовтня до 30 квітня).

«На опалювальний період 2023-2024 років всім субсидіантам, які отримують свою субсидію щомісяця, в тому числі ті субсидіанти, яким субсидію було розраховано в нульовому значенні на неопалювальний період, органи Пенсійного фонду проведуть нарахування субсидії на опалювальний період автоматично. Це означає, що цій категорії субсидіантів до органів Пенсійного фонду звертатися не потрібно, заяви та декларації нові подавати не потрібно», – зазначила Ольга Галинтовська.

При розрахунку субсидії на опалювальний період враховуватимуть доходи членів домогосподарства за перший і другий квартали поточного року.

«Субсидія на тверде, рідке та пічне побутове паливо – законодавством передбачено звернення за даним видом субсидії щороку. Ті громадяни, які ще не встигли подати заяви на призначення цього виду субсидії, у них є така можливість до кінця 2023 року. Що стосується тих громадян, які не зверталися за призначенням субсидій або тих громадян, яким було відмовлено в силу певних причин у призначенні субсидій за заявами, які були подані раніше, то таким громадянам задля визначення права щодо призначення субсидії на опалювальний період, необхідно буде звернутися до органів Пенсійного фонду, подавши при цьому заяву та декларації», – підкреслила Галинтовська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як внутрішньо переміщеним особам отримати субсидію на новому місці?

Субсидія призначається тільки за одним місцем проживання особи, тобто за місцем реєстрації, за місцем задекларованим або за фактичним місцем проживання. Люди, які змінили місце проживання або отримали статус ВПО, мають можливість звернутися до органів Пенсійного фонду за призначенням субсидії за місцем фактичного проживання.

«Окрім заяви та декларації, даній категорії громадян потрібно буде долучити обов’язково документ, який підтверджує, що особа проживає за конкретною адресою. Це може бути договір оренди, або, якщо ця людина має статус ВПО, то до заяви та декларації дана категорія громадян долучає довідку про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи», – пояснила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області.

Способи звернення із заявами на призначення субсидії:

- безпосередньо звернення до сервісних центрів Пенсійного фонду України;

- звернення до уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради, відповідної територіальної громади, до центра надання адміністративних послуг відповідної територіальної громади;

- відправлення заяви, декларації та необхідного документу поштою, а також направлення їх в електронному вигляді.

Електронне направлення заяви та декларації можна зробити за допомогою декількох ресурсів:

- через портал «Дія»;

- за допомогою мобільного застосунку Пенсійного фонду України;

- за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Раніше «Гривна» публікувала відповіді Пенсійного фонду України на запитання переселенців стосовно поновлення виплати пенсій; ідентифікації особи, яка отримує пенсію за кордоном; підтвердження пільгового стажу; про пенсійний стаж тих, хто працював у Росії та повернувся в Україну, та інші важливі питання. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів