Фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі проводять інформаційнопросвітницькі рейди торговими об’єктами Херсона та спілкуються з підприємцями щодо необхідності реєстрації і використання РРО/ПРРО, оформлення трудових відносин з найманими працівниками та сплати податкових зобов’язань.
Попри війну та постійні обстріли, податківці наголошують на необхідності дотримуватися діючого законодавства. Адже податки – це те, за рахунок чого живуть місто й країна.
Зокрема, податківці нагадали про необхідність здійснювати реєстрацію розрахунків за готівку за допомогою РРО або ПРРО.
Як повідомляє пресслужба Головного управління ДПС, підприємці самостійно обирають, яким пристроєм користуватися – класичним РРО чи програмним забезпеченням. Програмний РРО можна встановити на будь-який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо). До того ж ПРРО від ДПС України встановлюється безоплатно. Тож він може бути більш привабливим у фінансовому плані.
Як РРО, так і ПРРО (комерційний або безоплатний) треба перевести у фіскальний режим роботи, адже з 1 жовтня, у разі встановлення контролюючими органами порушень порядку проведення розрахункових операцій, до суб’єктів господарювання будуть застосуватися штрафні санкції. При проведенні розрахунків покупець чи отримувач послуг обов’язково має отримати фіскальний чек. Така вимога діє ще з 1 січня 2022 року для всіх суб’єктів господарювання, крім підприємців І групи спрощеної системи оподаткування.
Попри складну економічну ситуацію, чимало херсонських бізнесменів уже встановили РРО/ПРРО, застосовують їх для проведення розрахунків та оцінили зручність і переваги використання касових гаджетів.
Як повідомляла «Гривна», у Миколаєва може не залишитися грошей для існування – уряд пропонує забрати в місцевих бюджетів податок з військовослужбовців.
Тэги: