На черговому засіданні Ставки верховного головнокомандувача нещодавно розглядали питання переходу української армії на зимове оснащення. Зокрема, йшлося і про зимовий одяг для наших захисників і захисниць. Скільки коштує одягнути одного бійця в зимову форму та звідки брати фінансування?
На початку вересня стало відомо, що Україна запросила в НАТО зимову форму та намети для 200 тисяч солдатів Збройних сил України напередодні холодів. Декілька країн-членів Альянсу вже взяли на себе зобов'язання з постачання екіпіровки, також допомогти Києву в цьому питанні хоче й Німеччина, повідомив «Фокус».
Протягом кількох тижнів США, Канада, Швеція та Фінляндія пообіцяли Києву допомогти. Згідно з першими повідомленнями, майже 50% потреб України у зимовій формі можуть покрити ці країни.
Міноборони України у свою чергу повідомило, що вже укладені всі необхідні контракти щодо поставок зимового одягу для ЗСУ. Партії поставок уже мають суттєво збільшитися. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр, відповідаючи на питання щодо підготовки до зими, пише «Укрінформ».
«На сьогодні всі контракти Міноборони укладені. Мається на увазі на той весь обсяг який потрібен. І з наступного тижня ми очікуємо вже великі поставки. Тому що зараз у нас були поставки незначними партіями, але тепер ці партії збільшаться. Тому хвилюватися не треба», - запевнила Маляр.
Скільки коштує вдягнути одного бійця на зиму та що ще потрібно Збройним силам у зимовий період, щоб продовжувати ефективно давати відсіч ворогові, в ефірі «Українського радіо» розповів військовий оглядач Михайло Жирохов.
- Чи готова українська армія до зими?
- Зараз армія підсилена за кількістю людей, порівняно з 24 лютого їх значно більше. На жаль, у такому вигляді, який є на сьогодні, армія не забезпечена на зимовий період.
Станом на зараз усе фінансування, яке йде на ЗСУ, має бути спрямоване на те, щоб закупити зимову форму. Крім того, потрібно закуповувати пальне із зимовими характеристиками. Це дизель і бензин із присадками, що дасть змогу нашій техніці воювати.
- Чи допоможуть закордонні партнери зимовою амуніцією та засобами обігріву?
- Це питання абсолютно точно обговорювали на останньому «Рамштайні», було вирішено допомогти Україні зимовими засобами. Але слід розуміти, що пальне має закуповувати сама Україна, держава від цього не відсторониться, і це не буде іноземна допомога або волонтери. Це завдання держави.
Є відповідні плани, працює служба логістики Генштабу.
Потрібно дочекатися, коли розпочнеться видача зимової форми. На сьогодні її ще немає. За військовими статутами, її почнуть видавати не раніше жовтня. І коли зараз військові кажуть, що у них немає зимової форми і звертаються до волонтерів, це зарано робити. Проблеми ще немає.
- Скільки в середньому коштує державі одягнути одного бійця ЗСУ?
- Є внутрішні витрати й зовнішні. Держава купує за мінімальними цінами, а внутрішнє виробництво зараз дуже обмежене. Якщо до початку навали ми все це забезпечували власними зусиллями, то зараз багато підприємств або на окупованих територіях, або повністю зруйновані. Тому сьогодні можемо говорити про суму 1000-1200 євро. Це за мінімальними потребами, що визначені Міністерством оборони України.
- Що потрібно Збройним силам для зими, крім відповідного одягу?
- Засоби опалювання в бліндажах, це вже відпрацьовано за 8 років війни – генератори, буржуйки тощо. Плюс потрібна величезна кількість пального із зимовими характеристиками.
Іноземна військова допомога йде виключно на запити Генштабу України. Думаю, що Генштаб заклав усі необхідні позиції. Тим більше, наші партнери підтримують нас нелетальними вантажами досить багато й охоче. Декілька країн мають нейтральний статус і не можуть допомагати нам зброєю, а оснащенням, зимовою формою, взуттям, засобами обігріву – можуть. Наприклад, Японія, Швейцарія, Австрія.
Так було у 2015 році, тоді Дебальцевська операція виявилась більш-менш успішною завдяки іноземній допомозі.
Тэги: