«Дно ми побачили в Херсоні» ‒ омбудсмен Дмитро Лубінець про дитячі катівні на Херсонщині
Фото ілюстративне

«Дно ми побачили в Херсоні» ‒ омбудсмен Дмитро Лубінець про дитячі катівні на Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 14 Декабря 2022 17:30

Російські військові під час окупації Херсонщини облаштовували катівні для дітей, які, на їхню думку, чинили спротив. Про це розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час доповіді у медіацентрі «Україна-Укрінформ» 14 грудня. 

«Так, це правда (є дитячі катівні - ред.). Ми вперше зафіксували катування дітей. Я думав, що дно пробити не можна після Бучі, Ірпеня. Я особисто побачив в Балаклії дві катівні, які знаходились одна навпроти іншої. Один хлопець там перебував 90 днів. Він розповідав, що його катували: різали ножем, нагрівали метал і випалювали частину тіла, декілька разів виводили на розстріл і стріляли поверх голови. Він цілодобово чув крики жінок і чоловіків, яких катували. Я думав, що це є дно. 

Ні. Дно ми побачили в Херсоні. В одній із катівень ми виявили окрему камеру, де тримали дітей. За словами людей, які там перебували, вони знали, що поруч із ними є українські діти. Самі окупанти називали її "дитячою камерою". Це таке саме сире приміщення, вона відрізнялася тільки тим, що вони кинули (на підлогу - ред.) дуже тонкі каремати (килимки - ред.) і сказали, що це для дітей», - розповів Лубінець.

За його словами, дітям давали воду через день, практично не давали їжі, а також використовували психологічний тиск, розповідаючи, що батьки від них відмовилися і вони не повернуться до них.

Одного 14-річного хлопчика із села Киселівка забрали тільки за те, що він сфотографував розбиту російську техніку. Його затримали й утримували в катівні із застосуванням тортур.

«Це діти, які, на думку окупантів, чинили спротив», – додав Лубінець.

У листопаді під час візиту у звільнений Херсон представник СБУ показав Уповноваженому Верховної Ради з прав людини камери херсонської катівні. 

«Каже: «Це - «детская». Так її називали росіяни, бо тут утримували в полоні дітей». І це не перебільшення. У підвалах, без доступу до їжі й води, у місцях, де катували людей, утримувались також неповнолітні. Це не злочинці, а 14-річний хлопець, який виходив на проукраїнські мітинги в Херсоні на початку окупації, це діти батьків із числа активістів, на яких чинили тиск, діти бізнесменів, на яких тиснули задля отримання вигоди. Створення атмосфери тотального страху через переслідування і катування дітей - звичайна політика Кремля», - написав згодом Лубінець на своїй сторінці в соцмережі. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів