Катують за те, що українці: у декількох громадах лівобережної Херсонщини окупанти створили нові катівні

Катують за те, що українці: у декількох громадах лівобережної Херсонщини окупанти створили нові катівні

Автор: Ян Ярчук 15 Апр. 2024 13:00

Російські окупанти усіма способами й силами здійснюють тиск на цивільне населення на тимчасово захоплених територіях лівобережжя Херсонщини. Не новина, що вони облаштовують катівні, де утримують та піддають місцевих жителів тортурам за проукраїнську позицію чи намагаються таким чином примусити до співпраці.

На початку квітня 2024 року стало відомо, що росіяни облаштували одну з таких катівень в будинку культури села Одрадівка Новотроїцької громади Генічеського району. Там вони утримують незаконно позбавлених волі цивільних, зокрема, жителів Каховського району. Про це повідомляв Центр журналістських розслідувань, спираючись на власні джерела. Також цю інформацію підтверджували й місцеві жителі.

«Знаю, що в нашому будинку культури в Одрадівці є підвал, до якого російські військові звозять «неблагонадійних» людей. Їх там катують. Росіяни вже не раз погрожували відправити туди на підвал інших людей, якщо їм щось не сподобається», – розповіли співрозмовники ЦЖР в окупації.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «На таке здатні лише психопати». Окупанти, які знущалися з людей у херсонській катівні

Однак це далеко не єдина катівня, що діє на території ТОТ Херсонщини. Як зазначив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв “Новинам Приазов’я”, наразі відомо, що такі місця несвободи є в декількох районах області.

“Окупанти облаштували дві катівні у Скадовському районі, є в Генічеському районі – в самому Генічеську на базі 14-го училища вони в підвалі зробили катівню. Ми неодноразово писали й говорили про те, що там вони і катують людей, і масово до 300 людей збирають та «перевиховують». Це вони робили у 2022–2023 роках. Є люди, які пройшли це “перевиховання”, скажімо так, але потім виїхали, тому що це було небезпечно. Є інформація, що на базі території школи в селі Великі Копані Херсонської області теж є катівні, у підвалі школи підрозділи ФСБ проводять допити і тримають у таких жорстких нелюдських умовах. Крім того, у Новій Каховці на базі 17-го училища в підвалі також створили катівню і там теж вони масово збирали людей і проводили катування», – прокоментував він.

Будинок культури в с.Одрадівка, де окупанти облаштували катівню. Фото: Wikimapia

Подібні катівні, додав Барієв, є й на окупованій частині Запорізької області, зокрема у Енергодарі. За його словами, там піддають жорстким тортурам громадян з проукраїнською позицією, а також тих, хто не бажає виконувати вимоги місцевої окупаційної влади.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пекло херсонських катівень: четверо чоловіків відверто розповіли про тортури та сексуальне насильство в окупації

головне фото ілюстративне, з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів