Пекло херсонських катівень: четверо чоловіків відверто розповіли про тортури та сексуальне насильство в окупації

Пекло херсонських катівень: четверо чоловіків відверто розповіли про тортури та сексуальне насильство в окупації

Автор: slidstvo.info 29 Мар. 2024 11:00

Четверо херсонців розповіли правду про тортуризокрема і сексуальне насильство, яке стосовно них вчиняли російські загарбники під час окупації міста. Окрім безпосередніх катувань, чоловікам також погрожували зґвалтуванням їхніх дружин та вбивством малолітніх дітей.

Свої катівні  російські терористи облаштували, зокрема в Головному управлінні Нацполіції на вулиці Лютеранській, 4 та в ізоляторі тимчасового тримання на Теплоенергетиків в Херсоні.

Правду про пережите пекло в російському полоні херсонці розповіли в інтерв’ю Слідству.Інфо

ВІКТОР СОЛДАТОВ: «Я МАЛО НЕ ЗІЙШОВ З РОЗУМУ… ВИТЯГНУВ ЦВЯХ З ПІДЛОГИ І ПЕРЕРІЗАВ СОБІ ГОРЛО»

Російські окупанти прийшли до Віктора додому рівно о 7-й ранку. На питання чоловіка: «Хто там?», пролунала відповідь: «Відкрийте, поліція». Їх було четверо, один з них тримав в руках кувалду. Чоловік впевнений, що якби не відчинив двері сам, їх би все одно вибили.

«Кажуть: «Вам потрібно проїхати з нами і відповісти на декілька питань. Не хвилюйтесь, ви скоро будете дома. Не треба перекривати світло, газ, воду»… У мене був рюкзак, типу тривожної валізки. Рюкзак забрали з грошима, з документами. Ноутбук, планшет, телефони. Колекцію монет забрали…». – пригадує чоловік.

Віктора посадили в машину, натягли шапку на очі, щоб не бачив, куди його везуть.

«Завели до підвалу, в камеру. Води немає, вентиляції немає. Дуже душно, такий затхлий запах плісняви, сирості і якогось гниття. Гнила підлога. Постійно горить лампа. Вікна забиті жерстяними листами, тобто незрозуміло, яка пора доби»,  –  розповідає Віктор.

А потім почався допит.

«Чи є зв'язок з ЗСУ, з СБУ? Чи немає родичів в «Азові»? Де живуть нацисти? Чи був за кордоном? Якщо так, то з якими розвідками вступав у контакт?..

Потім кажуть: «Подзвони сестрі, якщо вона тебе любить і хоче побачити тебе живим, нехай вона проїде по Миколаєву і скаже, де скупчення військових і техніки»,  – згадує херсонець.

Після запитань почали катувати:

«Першим ділом почепили два електроди, один на мізинець на правій нозі, другий – на мочку вуха… Мене повалили на підлогу. Почали крутити цей генератор. Мені боляче... І чую, як один іншому каже: «Дивись, як в нього пальці прикольно розтопирюються»…

Почали душити целофановим пакетом. А потім ще й натягнули шапку і почали поливати водою. Коли захлинаєшся, то дуже-дуже боляче. Легені аж печуть. Наче вогнем палають…».

За цим слідували ще більша наруга та знущання:  

«Мене повалили на стіл, роздягнули. Четверо тримали: двоє за руки, двоє за ноги. Стягнули шорти і почали по сідницях водити, я не знаю, чи резиновим кийком, чи ще чимось. Але я вже був в такому стані марева, що мені було пофіг, я вже нічого не розумів. А вони мені кажуть: «Ти знаєш, що ми з тобою зробимо? Та ми всі разом і кожен окремо». В той момент я мало не зійшов з розуму від цього процесу всього…

Я був в такому стані… Я витягнув цвях з підлоги і перерізав собі горло. Сусід мій вранці побачив, він спав, коли я це зробив з собою. Він почав кликати на поміч. Прибігли ці. Я зрозумів, що вони сильно злякались. Одразу таблетку, крапельницю. Це була така бесіда, типу: «Навіщо ти так з собою зробив? Ми от прийшли вас звільнити. У тебе ж в житті все зміниться. От ти тільки отримай російський паспорт, не забудь. Буде і робота, будеш заробляти». Мене там ще два дні протримали і просто мене позбулись, щоб з таким дурнем справ не мати».

Віктор розповів, що після пережитого звернувся по допомогу до спеціаліста: «Я зрозумів, що не витримаю, не доживу, мабуть, без психолога».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексуальне насильство й катування: ООН фіксує нові докази звірств окупантів на Херсонщині

ВОЛОДИМИР: «ВОНИ ВІДКРИТО ДЕКЛАРУВАЛИ СВОЮ НЕНАВИСТЬ ДО УКРАЇНЦІВ»

За словами чоловіка, він не одразу зрозумів, що росіяни приїхали саме по нього.

«Я спостерігав за ними збоку. Думаю, а за ким вони приїхали якраз туди, де у мене справи?..

У них було 2 приміщення, куди затримані поміщувалися. Це Алькатрац і Азкабан. Отакі фантазери…

Вони відкрито декларували свою ненависть до українців. Якісь там хохли-нацисти – можна з ними робити все, що завгодно, розважатись. А ще дивитись, як можна їх змусити щось зробити – хоч на голові стояти, хоч до втрати свідомості гімн росії співати.

Співробітники, які мене затримали, використовували під час тортур якісь щипці чи щось подібне. Я так собі завжди уявляв, пальцерізи якісь середньовічні. Затискали статеві органи в них, погрожуючи відрізати. Змушували мене зізнаватись, що я вбив та зґвалтував якусь дівчину малолітню».

СЕРГІЙ ЧУДИНОВИЧ: «ПООБІЦЯЛИ ВБИТИ ДІТЕЙ, РОЗПРАВИТИСЬ ІЗ ДРУЖИНОЮ»

Священника Сергія Чудиновича росіяни схопили та спочатку відвели до церкви. Люди, які його забрали, представились стурбованим парафіянам, які саме прийшли до храму, - новою поліцією. Сергію вже за звичною практикою натягнули на очі шапку і повезли машиною в невідомому напрямку. Проте священнослужитель здогадався, що везуть його в ГУНП.

«Там взагалі питання були якісь дивні і смішні. Вони серйозно питали мене, як я ставлюсь до 1 травня, до 9 травня, до ветеранів...

Мій блокнот опинився в рюкзаку, в блокноті – папірець, який там опинитися не мав. Там були всі дані моєї сім’ї. Мені пообіцяли вбити дітей, розправитися з дружиною в недобрий спосіб – принизливий і сексуально небезпечний.

Кажуть: «Ти нам брешеш, ти ДРГшнік, ми все зрозуміли». Будь-яка неправильна відповідь, ми почнемо тебе роздягати. І візьмемо тебе дубинкою, порвемо тобі анальний отвір і намастимо тобі рану Фіналогоном, а це такий пекучий крем».

За словами Сергія, розмова з окупантами була беззмістовна, адже ставлячи запитання, вони не мали на меті почути якісь відповіді. Вони хотіли лиш одного – зламати священника, залякати і змусити співпрацювати.

«Вони поставили мене на коліна обличчям до стільця і притисли голову коліном до стільця. І в той же час ніби заходить хтось інший і починає на вухо шепотіти мені: «Ти знаєш, хто я такий? Як ти думаєш, що зараз буде?». Вони мене повністю роздягнули. Один з них тримав мою ліву ногу, а інший чіпляв клеми до пальця ноги.

Я стою без одягу. Вони беруть кийок і починають намагатися його пхати мені в анальний отвір. Я звичайно кричу, воно все мені тече: виділення з носа, слина, сльози…

Ледь-ледь вони не розірвали мені частину тіла, коли один із них умудрився сказати фразу: «Ти підпишеш лист про співпрацю?». Я кажу: «Так». Вони питають мене: «Ти щиро хочеш співпрацювати з нами?». Я кажу: «Звичайно»,  – згадує  Сергій Чудинович.

За його словами, пережите досі не виходить йому з голови:

«Якщо я чую російську мову зараз, в мене починається прискорене серцебиття. Я три рази лежав в лікарні в інсультному відділенні…

Мною не керує мотивація розповісти саме те, що вони зняли з мене штани і намагались мене зґвалтувати. Питання полягає в іншому, – я просто розповідаю правду. Вони ж всім брешуть про те, що з людьми, які потрапляють в їх буцегарні, нічого не відбувається. Відбувається! Я ж не винен, що цей елемент був присутній в моєму досвіді. Я повідомляю суспільству, користуючись нагодою, про те, що, коли розповідають, що їхні фільтраційні заходи не передбачають насильство – це брехня. Передбачають! І я про це свідчу. Про свій особистий печальний досвід і про цей факт. Хай люди знають».

ОЛЕГ: «ПОГРОЖУВАЛИ, ЩО ЗҐВАЛТУЮТЬ ДРУЖИНУ ПРИ МЕНІ, А СИНА ВІДДАДУТЬ В ДИТБУДИНОК НА росії»

Олега схопили на місці роботи, коли він вже закривав заклад. Декілька російських військових підбігли ззаду і почали одразу бити чоловіка. Потім його запхали до фургона і там також продовжили бити. Херсонця привезли в ІТТ.

«Казали, що приведуть зараз дружину, будуть її ґвалтували при мені, якщо я не назву їм організаторів мітингу і так далі. Погрожували також постійно, що мого маленького сина вони просто викинуть в Дніпро або віддадуть в дитячий будинок на росії», – пригадує Олег.

Його дружина з новонародженим сином на руках ходила по так званим «комендатурам» і намагалась  викупити свого чоловіка з катівні. Однак до того, як вийти з ІТТ, чоловік пережив справжнє пекло.

«Перший допит тривав десь дві години. Я навіть втрачав свідомість від ударів по голові. Били по голові прикладом автомата. Перезаряджали автомат, приставляли дуло до вуха, кричали. Паралельно гортали мій телефон і ставили запитання: «А що це, а це?». Казав я правду, або неправду, відповідь була одна – побиття…

Мене повністю роздягнули. Один з них тримав мою ліву ногу навприсядки, а інший чіпляв клем до пальця ноги правої і до статевих органів. І включали струм. В мене одразу відняло ту ногу, яку били. Вони так мене катували десь півтори години. 

А потім вони покликали в кімнату ще одного свого терориста, якого вони називали «Збоченець». Він залетів до кімнати. Бив по спині мене, по сідницях, називав мене дівкою своєю...  Він намагався зґвалтувати мене... Він там довго водив своїм статевим органом по сідницям. Все це супроводжувалось сміхом його і присутніх усіх. Десь хвилин 15 він намагався щось... І потім розізлився, що в нього не виходить, і почав просто ззаду бити мене ногою по сідницям, по статевому органу. Прижимати… В мене все тіло було в чорних синцях… Потім він розлютився, схопив з тумбочки кулькову ручку. Запхнув її мені в анальний отвір і забив ногою. Після цього мене просто скинули з цього столу і відволокли в камеру. Десь через хвилини 2 в камеру забіг бурят, який в них займався зазвичай побиттям. Їхній пес, скажімо так. І він з криками огиди, витягнув цю ручку. Я так думаю, що вони переживали, що я цією ручкою можу щось собі зробити».

Олег також звернувся по психологічну допомогу. Чоловік і досі працює з психотерапевтом. Він також розповів, що в Херсоні утворилось невелике об’єднання чоловіків, які зазнали тортур від окупантів. Херсонці планують створити громадську організацію, щоб допомагати іншим жертвам російських катів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти закатували дружину та маленького сина військовослужбовця з Херсонщини

За даними Офісу Генпрокурора, на Херсонщині зафіксовано 50 випадків сексуального насильства проти чоловіків, вчинених російськими військовими.

На фото – одна з катівень, яку виявили правоохоронці в Херсоні після деокупації міста.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів