На звільнених від рашистів територіях виявили більше сотні катівень, 11 – на Херсонщині

На звільнених від рашистів територіях виявили більше сотні катівень, 11 – на Херсонщині

Автор: Ганна Власенко 08 Декабря 2023 09:40

У грудні 2022 року світ приголомшила новина: на деокупованій Херсонщині знайшли дитячі катівні. У них росіяни піддавали тортурам неповнолітніх українців, яких підозрювали в шпигунстві на користь ЗСУ. Усього на даний час на деокупованих від російських окупантів територіях виявлено 104 катівні, з них 11 – на Херсонщині.

Такі цифри оприлюднив генпрокурор України Андрій Костін під час міжнародної конференції з прав людини «Свобода чи страх».

«На всіх звільнених від ворога територіях були виявлені катівні та місця незаконного утримання. Це 104 катівні у восьми областях України», — зазначив генпрокурор.

Костін додав, що найбільшу кількість катівень було виявлено в Харківській області - 25. Також, за його даними, у Запорізькій області було виявлено 18 катівень, у Херсонській — 11, у Донецькій — 10.

Генпрокурор зауважив, що Україні відомо про 19 катівень на території РФ.

Костін також наголосив, що майже 90% полонених і утримуваних піддаються тортурам або тому чи іншому виду насильства — фізичному чи психологічному. На його переконання, тортури в РФ — це спланована державна політика.

Читайте також: Садисти катували розпеченою кочергою та зламали психіку: історія старости Хрещенівки, який зміг вирватися з полону рашистів

Ілюстратвне фото: СБУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів