Вперше в Національному природному парку «Тузлівські лимани» рожеві фламінго загніздувалися у 2023 році, тоді вони вивели близько 200 пташенят, деяких навіть вдалося кільцювати.
«У 2023 році фламінго довго тримались на лиманах і лише в кінці 2024 року під впливом шуму шахедів і різних дронів вони 1 січня 2024 року покинули Тузлівські лимани, де потім їх зустрічали в Болгарії і Туреччині», – розповів співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.
Як вже писала «Гривна», наприкінці весни 2024 року птахи повернулися на одеські лимани знову. За словами Івана Русєва, йдеться про понад 1 000 птахів, які в травні почали будувати гнізда. Вони вивели потомство – 192 пташеняти, 18 з яких фахівцям вдалося кільцювати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещину завітали пернаті гості, екологи просять не наближатися до птахів (фото)
Проте природні умови, а також відлуння війни, постійні обстріли не давали птахам спокою.
«Перша сформована ними колонія була зруйнована потужним ураганом, якій фактично змив гнізда з острівців лиману Карачаус. Пізніше фламінго сформували колонію на островах лиману Хаджидер у нашому нацпарку. Але з перших днів гніздування фламінго відчували неспокій від різного роду вибухів і потужного безперервного шуму спостерігачів БПЛА. А вночі шуми орківських дронів потужно лякали птахів. І під час шумової атаки агресивні жовтоногі мартини при потужному шумовому навантаженні війни, робили свою чорну справу – руйнували кладки фламінго», – говорить еколог.
Адже коли є фактор неспокою, то фламінго залишають свої гнізда на деякий час, відходячи на відстань від колонії, пояснює Іван Русєв. І в цей час мартини, які гніздувались неподалік, знищували гнізда фламінго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лиманах Одещини продовжується міграція рідкісних птахів (фото)
«Там, де гніздувалися фламінго в цьогоріч заповідна зона нацпарку і проводити будь-які заходи щодо попередження негативного впливу мартинів на колонію фламінго заборонено. І ось днями мартини повністю зруйнували колонію фламінго і наразі деякі зграї фламінго залишили наші лимани
Зазначається, що птахи перелетіли до Куяльницького національного природного парку та мандрують по прибережних лиманах.
Фото: НПП «Тузлівські лимани», Іван Русєв
Тэги: