«Мені сказали: ви – божевільна». Як власниця крамниці вивезла з окупованого Херсона 32 сумки з рушниками та вишиванками

«Мені сказали: ви – божевільна». Як власниця крамниці вивезла з окупованого Херсона 32 сумки з рушниками та вишиванками

Автор: Валерія Шостак, Віктор Могуров, suspilne.media 14 Янв. 2023 11:45

Олена Зіньова (на фото) вивезла з окупованого Херсона українські рушники та вишиті сорочки – головну продукцію своєї крамниці. Одяг з українською символікою та національними традиціями вдалося провезти через 33 блокпости російської армії.

Олена розповіла «Суспільному», що відкрила крамницю в Кривому Розі, де продає одяг, який врятувала.

Початок повномасштабного вторгнення Олена застала в Херсоні – першого березня у місто прийшли російські військові. Одна з автівок зупинилася біля її магазину.

«Увесь фасад магазину був обклеєний рушниками, вишиванками, не вистачало лише прапора. Я побачила, як з цієї вантажівки висипало багато військових, і вони пішли на ринок», – розповіла жінка.


Магазин Олени в Херсоні. Фото: з власного архіву Олени

Разом із чоловіком Олена вирішила виїхати з окупованого Херсона та вивезти частину продукції з українською символікою. Упродовж трьох днів вони дісталися до підконтрольної Україні території.

«Три доби, ніч ми провели у Василівці. Ніч у полі, поруч із чеченцями — я ніколи не забуду, це було страшно, дуже страшно. Вивезти 32 сумки товару з вишиванками, як мені сказали СБУ, які нас зустріли у Запорізькій області на нашій території – що ви божевільна», – каже вона.


Фото: із власного архіву Олени

У крамниці Олени працювала Людмила, вона також вирішила виїхати в безпечне місце. На Херсонщині жінці довелося лишити своїх рідних.

«Вони всі на лівому березі, який ще не звільнений: мої батьки, сестра, рідні залишилися на лівому березі. Я дуже за них хвилююся, переживаю, згадую усі наші зустрічі. Атмосфера на той час була напружена. Було дуже багато військових, їх ставало більше й більше, кожен день ти йдеш і бачиш ці "зетки"», – розповіла Людмила.


Працівниця магазину Людмила. Фото: Суспільне Дніпро

Нині Олена Зіньова відкрила свою крамницю в Кривому Розі. Продає ті рушники та вишиванки, які врятувала з окупованого Херсона.


Фото: Суспільне Дніпро

Олена каже: містяни вже знають крамницю та охоче купують товар, є навіть постійні покупці. Також у крамниці облаштували «херсонський куточок» – це кераміка, ляльки-мотанки та сувенірна продукція із зображенням Херсона.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів